Ilgaz Dağı Paylaşılamıyor

Dünya Hali
Vahdettin Özcan, Ilgaz Doruk Otel’de düzenlediği basın toplantısında, bölgenin Çankırı’nın bir parçası olduğunu bildirdi. Ilgaz’ın Çankırı’nın ilçesi olduğunu, Ilgaz Dağı’...
EMOJİLE

Vahdettin Özcan, Ilgaz Doruk Otel’de düzenlediği basın toplantısında, bölgenin Çankırı’nın bir parçası olduğunu bildirdi.

Ilgaz’ın Çankırı’nın ilçesi olduğunu, Ilgaz Dağı’nın yarısının da il sınırlarında bulunduğunu belirten Özcan, ”Biz ‘Ilgaz’ deyince ‘Ilgaz’dan size ne?’ diyorlar ama Ilgaz bizim ve bizi çok ilgilendiriyor. Bu da insanların Ilgaz’ın Çankırı’da olduğunu bilmediğini gösteriyor” dedi.

Ilgaz Dağı’nın Çankırı kısmında yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Özcan, Ilgaz Yıldıztepe Projesi’nin en önemli ayağı olan Yıldıztepe Telesiyeji’nin toplam bin 600 metre uzunluğuyla dağın en uzun telesiyeji olduğunu ve 220 adet çift kişilik koltukla saatte bin 200 kişi taşıyabildiğini bildirdi.

Vali Özcan, yeni kurulan bu telesiyejin Ilgaz’ın kış turizminde hak ettiği yere ulaşmasına katkıda bulunacağını söyledi.

Yıldıztepe’nin bölgenin yeni cazibe merkezi olacağını ifade eden Özcan, Çankırı’nın incisi Ilgaz’da bulunan Yıldıztepe’nin 2006’da Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ilan edildiğini, özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde buranın çok tercih edilen bir yer haline geleceğini belirtti.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme