Dünya Hali

İfade Değiştirmek İçin Rüşvet Teklifi

”İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davasında ifade veren gizli tanık ”Munzur”, ”Cemaate operasyon yaptırmaya çalıştılar." dedi ifade değiştirmek için verilen parayı açıkladı. Duruşmaya verilen aranın ardından ifadesinin alınmasına devam edilen..

İfade Değiştirmek İçin Rüşvet Teklifi

”İrtica ile Mücadele Eylem Planı” davasında ifade veren gizli tanık ”Munzur”, ”Cemaate operasyon yaptırmaya çalıştılar." dedi ifade değiştirmek için verilen parayı açıkladı.

Duruşmaya verilen aranın ardından ifadesinin alınmasına devam edilen gizli tanık ”Munzur”, kamera ile salondaki sanıklar yakınlaştırılarak sorulduğunda, Dursun Çiçek’i teşhis ettiğini ifade etti.

Savcı Mehmet Ali Pekgüzel’in cemaate ilişkin sorusuna Munzur, cemaate yapılacak operasyonda kullanılmak üzere Erzincan’da öğrenciler için 3 ev tutulduğunu, birini kendisinin tuttuğunu anlatarak, ”Cemaate operasyon yaptırmaya çalıştılar. İfademi değiştirmem için bana 80 bin lira para getirdiler” yanıtını verdi. Gizli tanık Munzur, Savcı Pekgüzel’in ”Paraları gördünüz mü?” sorusu üzerine görmediğini söyledi.

Pekgüzel’in ”Savcı Osman Şanal’dan şikayetçi oldunuz mu?” sorusu üzerine gizli tanık Munzur, şikayetçi olmadığını belirterek, ”Ağabeyim ve Ömer diye arkadaşım tepeye gitmiştik. Bizim cep telefonlarımızdan mı tespit ettiler bilmiyorum. Jandarma beni gözaltına aldı. Beni davadan vazgeçirmeye çalıştılar. Osman Şanal’ın benden zorla ifade aldığını söylememi istediler” diye konuştu.

Sanık Dursun Çiçek’in avukatı Celal Ülgen’in, ”Size nasıl bir ifade vereceğiniz yönünde telkinde bulunuldu mu? Herhangi bir görevlinin teması oldu mu?” sorusuna Munzur, tanıklığı konusunda kimseden telkin almadığını ve herhangi bir görevlinin kendisi ile temasa geçmediğini söyledi.

”İfadenizde, Dursun Çiçek’in sizi fırçaladığını söylediniz. Kendisini tanıyor musunuz?” sorusuna Munzur’un tanımadığı şeklinde cevap vermesi üzerine avukat Ülgen, ”Bir kişi tanımadığı başka bir kişiyi nasıl fırçalar?” diye tekrar sordu. Bunun üzerine Munzur, ”Şenol Komutanı fırçalayan beni fırçalamaz mı?” dedi.

Gizli tanık Munzur, avukat Ülgen’in, ”Cemaat evlerini tespit etme görevi vermişler size. İliç Savcısını kadınlarla birlikte görüntülemek gibi böyle görevleri neden size veriyorlar?” sorusuna, ”Benim kafeme herkes gelir giderdi. Herkes beni tanırdı” yanıtını verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL