Hızlı tren hattında çökme dehşeti: 7 yaralı

Dünya Hali
Olay Derince İlçesi’nde ‘Harikalar Sahili’ olarak bilinen çocuk eğlence parkları ile gazino ve lokantaların yer aldığı sahil girişindeki köprü inşaatında meydana geldi. Yüksek Hızlı ...
EMOJİLE

Olay Derince İlçesi’nde ‘Harikalar Sahili’ olarak bilinen çocuk eğlence parkları ile gazino ve lokantaların yer aldığı sahil girişindeki köprü inşaatında meydana geldi. Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Gebze-İzmit arasındaki menfez ve köprü çalışmalarından biri olan Derince geçişindeki inşaatının tüm demirleri bağlandıktan sonra beton atılırken köprü büyük bir görültüyle çöktü.

4’ü aşağıda, 3’ü ise köprü üstünde bulunan 7 işçi yaralandı. Olay üzerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri Derince’ye gönderildi. İşçilerden Eşref Sarıgül (33), Emre Barış (20), Yahya Barış (23) ve Ali Sefer (50) Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Mahmut Durmaz (30), Murat Sarlugil (23) Kocaeli Devlet Hastanesi’ne Kerem Çeper (35) ise Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülüp tedaviye alındı.

Olayın mühendislik veya işçilik hatasından kaynaklanmış olabileceği belirtilirken, çökmeden kısa süre önce üst geçitte iş makinası bulunduğu ve çökmeye onun neden olmuş olabileceği ileri sürüldü. Köprü inşaatındaki çökmenin kesin nedeninin belirlenmesi için YHT mühendisleri de olay yerine giderek inceleme başlattı.

DHA

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme