Hızlı temizlik nasıl yapılır?

Dünya Hali
Elif Çakırcı Kadın ve Kadın.com’da pratik temizlik yapmanın inceliklerini yazdı.İte o yazı.. Hızlı temizlik yapmanın püf noktaları Temizlik yaparken daha az enerji harcamak ve zamandan kazanmak elbett...
EMOJİLE

Elif Çakırcı Kadın ve Kadın.com’da pratik temizlik yapmanın inceliklerini yazdı.İte o yazı..

Hızlı temizlik yapmanın püf noktaları

Temizlik yaparken daha az enerji harcamak ve zamandan kazanmak elbette istersiniz. Aslında temizlik yapmak püf noktalarını bildiğiniz taktirde düşündüğünüz kadar da zor değildir. Daha hızlı hareket ederek tavsiyelerimizi gerçekleştirdiğinizde sizde bu pratik yöntemlerden vazgeçemeyeceksiniz. Bunların yanı sıra evinizin düzenli kalması sizleri rahatlatacaktır.

Belirli bir plan oluşturun

Eğer hafta içi çalışıyorsanız sizin için bir program dahilinde çalışmak daha etkin olabilir. Bu planda evin hangi bölümünü nasıl ve ne kadar sürede temizleyeceğinize yer verin. Böylece unuttuğunuz ya da atladığınız detaylar olmayacağı gibi kendinizi çok daha fazla yormadan temizliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Dağınıklığı toplayın

Temizliğinize başlamadan iyi bir plan yapmalısınız. Öncelikle etrafta duran dergi, gazete ve kumanda gibi birçok kalabalığı kaldırın. Çocuğunuz da varsa eğer onun oyuncaklarını bir tarafa toplamak epey vaktinizi alacaktır. Bunun için bir sepet veya oyuncak kutularından yardım alabilirsiniz. Ancak dağınıklığı ortadan kaldırdığınız taktirde temizliğinizi çok daha rahat şekilde sürdürebilirsiniz. Böylece sürekli temizlik yapmasanız bile eviniz düzenli duracağından temiz görünümünü sürekli koruyacaktır.

Kullanacağınız ürünü iyi seçin

Temizlik sırasında vakit çalan şeylerden biri de uygun temizlik ürününün evde bulunmuyor olması. Hızlı ve pratik temizlik için kullandığınız temizlik malzemeleri oldukça önemlidir. İşinizi kolaylaştıracak, kirlere karşı çabuk etki gösterecek bir malzemeyle çalıştığınızda hem daha hijyenik bir ortam sağlarsınız hem de ovalamakla kendinizi yormazsınız.

Eviniz güzel koksun

Süpürdükten sonra tozları da aldıysanız sıra geldi yerlere! Silme suyuna eklediğiniz temizlik ürünlerinin haricinde birkaç damla parfüm ekleyebilirsiniz. Böylelikle daha kalıcı bir koku elde etmiş olursunuz. İçeri girdiğinizde hoş bir kokuyla karşılaşıyorsanız eğer iyi bir temizlik yapmışsınız demektir.