Dünya Hali

Her Sabah Bir SMS Atıp Evinden Çıkıyor

Rahmet ayı Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine yardım için 7’den 70’e herkes seferber oldu.Kimi kıyafetlerini, kimi sofrasını paylaştı. Kimi de elini telefonuna atarak açlık ve sefaletle boğuşan ülkelere SMS gönderdi. İstanbul Üsküdar’da..

Her Sabah Bir SMS Atıp Evinden Çıkıyor

Rahmet ayı Ramazan’da ihtiyaç sahiplerine yardım için 7’den 70’e herkes seferber oldu.Kimi kıyafetlerini, kimi sofrasını paylaştı.

Kimi de elini telefonuna atarak açlık ve sefaletle boğuşan ülkelere SMS gönderdi. İstanbul Üsküdar’da dış ticaretle uğraşan 40 yaşındaki H.G. de bu hayırseverlerden biri.

O, Kimse Yok mu’nun 5777 SMS ile 5 TL bağış kampanyası başlattığı günden bu yana 11 bin 85 SMS’le en çok mesaj atan gönüllü oldu.

Yaptığı bir hayır olduğu için isminin açık yazılmasını istemeyen H.G., "Az sadaka çok belayı def eder." buyruğunu rehber edinmiş.

Önceleri sadakaya niyet ettiği parayı cüzdanından alıp katlayarak bir yere koyan H.G., bu alışkanlığını Kimse Yok mu’nun mesaj atma bağışı ile birlikte değiştirmiş.

Her iftardan önce Somali için mesaj gönderdiğini söyleyen H.G., "Her sabah daya Fettah veya Rezzak deyip dualarla bir SMS atıyorum. Bunun hem dünya hem ahiret hayatımda sıkıntılarımı engelleyeceğine inanıyorum." diyor.

H.G. çevresine de bu alışkanlığı kazandırmış. İş ortağı ve arkadaşlarının da sadaka yerine SMS attıklarını ve birbirlerini teşvik ettiklerini aktarıyor. Yaptığı bağışların bereketini hayatında gördüğünü dile getiren H.G., sadakanın malı çoğalttığını bizzat tecrübe ettiğini anlatıyor:

"Verebilmek nasiptir. Vermek için zengin olmaya gerek yok. Allah bir liraya trilyonluk işler yaptırabilir. Bizim vermeye ihtiyacımız var. Her SMS’in bir dua olduğuna inanıyorum. Çünkü arkasında külli bir dua bulunuyor."

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL