Her Öğrencinin Bilgisayarı Olacak

Dünya Hali
Dinçer ile Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesince 2009 yılında başlatılan ”Her Öğrenciye Bir Bilgisayar Projesi” kapsamında Uluslararası Fuar Merke...
EMOJİLE

Dinçer ile Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün, Kocaeli Büyükşehir Belediyesince 2009 yılında başlatılan ”Her Öğrenciye Bir Bilgisayar Projesi” kapsamında Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen ilköğretim 6. sınıf öğrencilerine dizüstü bilgisayar dağıtım törenine katıldı.

Ülke genelinde önümüzdeki 4 yıllık süre içinde tüm öğrencilere bilgisayar dağıtmayı planladıklarını vurgulayan Bakan Dinçer, şunları kaydetti:

”Bu bilgisayarlar tablet türünde olacak ve içinde eğitim ve öğretimle ilgili her türlü malzemeyi taşıyor olacak. Bir bilgisayara sahip olmak kullanıcılarına sadece bir kapı aralamıyor, aynı zamanda geniş bir ufuk açıyor. Bu aracı, amaçlarımız doğrultusunda doğru ve etkin şekilde kullanabilirsek katkısı büyük olur. Türkiye’de 29 bin 812 okulumuzda, yüzde 70-75 seviyelerinde internet varken, Kocaeli’de yüzde 100 internet hizmeti sunuyoruz.”

2023’te muhteşem Türkiye

Bilim, Teknoloji ve Sanayi Bakanı Ergün ise ”2023’ün Türkiye’si siz çocukların çabasıyla, gayretiyle ve iyi yetişmesiyle muhteşem bir Türkiye olacak” dedi.

AA