Her Duyduğunuza İnanmayın!..

Dünya Hali
İnternet sayesinde bazı insanların binlerce dolar kazandığını reklamlarda ya da televizyonda duymuşsunuzdur. Ya da son yıllarda hastaların internette yaptıkları aramalar sonucu evde kendi kendilerine ...
EMOJİLE

İnternet sayesinde bazı insanların binlerce dolar kazandığını reklamlarda ya da televizyonda duymuşsunuzdur. Ya da son yıllarda hastaların internette yaptıkları aramalar sonucu evde kendi kendilerine çeşitli otlardan ilaçlar yaparak ya da internet üzerinden ilaç satın alarak kendi sağlıklarını tehlikeye attığını biliyor muydunuz?

İşte internetle ilgili ilginizi çekebilecek ve doğru olarak bildiğiniz efsaneler:

1. İnternet sizi zengin eder: Eğer "İnternette bir günde çok para kazanabilirsiniz" reklamlarına inanıyorsanız ve size gelen spam mailleri arkadaşlarınıza da gönderiyorsanız demek ki internet hakkındaki efsanelerden haberiniz yok. Etkili online pazarlama ustalık isteyen bir iştir. Bu iş arama motoru optimizasyonu, karmaşık online reklam modelleri ve hatta pahalı radyo ve televizyon reklamları gerekiyor. Milyonlarca insanı internet siteni gezmeye ikna etsen de bu kişilerin mutlaka bir şey alacaklarının garantisi yok.

2. İnternette okuduğunuz her şey doğru: İnternet yayıncılık ve medya endüstrilerini tamamen değiştirdi. İnternet bağlantısı olan herhangi biri düşüncelerini ve görüşlerini açıkça dünyadaki herhangi birisiyle paylaşabiliyor. Herkes internet sitesi kurduğundan beri bilginin nereden geldiğini söyleyemiyorsunuz. Bunu değerlendirirken, internet sitesinin kendisine bakmalısınız. ".gov" ile mi yoksa ".edu" ile mi bitiyor? Kişinin ismi var mı? Malzeme bir makaleyse yazarın adı ve yayınlanma tarihi yazıyor mu? Yazarın ismini aratıp kişiyle ilgili daha fazla bilgi bulmalısınız. Makale eskiyse bilgilerin ne kadar hızlı değişebildiğini unutmayın.

3. İnternet Al Gore tarafından icat edildi: Burada efsane içinde efsane var. İlki Eski Başkan Yardımcı Al Gore’un interneti icat etmesi. İkinci efsane ise Al Gore’un "İnternet’i ben keşfettim" dememiş olmasıdır.2000 yılında başkanlık seçimi kampanyasında birçok yerde konuşma yapan Al Gore, " İnterneti ben icat etmedim. Ancak, ABD Kongresi’ne hizmetim sırasında, İnternet’in oluşum sürecinde önemli bir yere sahiptim" cümlesini neredeyse 5 bin haberde ve konuşmasında kullandı.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme