Dünya Hali

Haydarpaşa Garında Son Tren Bugün

Haydarpaşa Garı’ndan Ankara, Eskişehir ve Adapazarı’na yapılan tren seferleri bugün son kez gerçekleşiyor. Ankara’ya giden Fatih Ekspresi, Haydarpaşa’dan saat 23.30’da son kez hareket edecek. Tarihi tren garından Anadolu’ya yapılan seferler,..

Haydarpaşa Garında Son Tren Bugün

Haydarpaşa Garı’ndan Ankara, Eskişehir ve Adapazarı’na yapılan tren seferleri bugün son kez gerçekleşiyor. Ankara’ya giden Fatih Ekspresi, Haydarpaşa’dan saat 23.30’da son kez hareket edecek. Tarihi tren garından Anadolu’ya yapılan seferler, hızlı tren çalışmaları nedeniyle yaklaşık 2 yıl boyunca yapılamayacak. Haydarpaşa-Gebze arasındaki banliyö seferleri ise devam edecek.

Son seferlerin yapıldığı gardaki sakinlik dikkat çekerken, bu duruma en çok üniversite öğrencileri üzüldü. Kocaeli ve Sakarya üniversitelerinde okuyan öğrenciler, İstanbul’dan trenle okullarına gidebilirken, artık bu yolculuk otobüsle yapılacak. Hüseyin Koç isimli bir öğrenci, "Sürekli kullanıyoruz treni. 2 yıl boyunca olmayacakmış. Biz öğrenciyiz. 7 TL veriyoruz Arifiye’den buraya ama otobüsle gelince 20TL olacak. Tabi ki bu durum 2 yıl boyunca zor olacak. Hem ucuz hem de daha rahat olduğu için genellikle treni kullanıyoruz. Açıkçası ben trenin özelleştirilmesine karşıyım. Bence özelleştirilecek şeyler var, özelleştirilmeyecek şeyler var. Yetkililerin bu konuda birşeyler yapması lazım" dedi.

Ayça Doğan isimli bir vatandaş ise, "Biz İzmir’den geldik ve trenle Adapazarı’na gitmiştik. Yine trenle oradan döndük. Sürekli tren kullanamıyoruz. Ancak duyduğum kadarıyla işine, okuluna trenle gidenler için zorluk olacağı kesin. Yüksek hızlı tren insanlara kolaylık olacak. İzmir’den İstanbul’a 8 saatte gitmek var, bir de bunun 3-4 bilemediniz 5 saate inmesi var. Bu çok güzel bir şey" diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL