Hava sıcaklıkları artacak

Dünya Hali
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz kıyıları, Or...
EMOJİLE

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın güney ve doğusu, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz kıyıları, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu, İç Ege ve Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Sıcaklıklar ülkemizin büyük bir bölümünde mevsim normalleri civarında, İç Anadolu Bölgesi’nde mevsim normallerinin 2 ile 4 derece altında, Doğu Anadolu’da mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredecek. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sisli 8
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı ve hafif sağanak yağışlı 15
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 17
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
Antalya: Parçalı bulutlu 21
Samsun: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 16
Trabzon: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı 16
Erzurum: Parçalı bulutlu 8
Diyarbakır: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14

HAVA SICAKLIKLARI ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ARTACAK

Türkiye’nin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Tunceli, Erzincan, Erzurum, Ağrı, Gümüşhane, Bayburt, Hakkari ve Artvin’in yüksekleriyle Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve batı bölgelerde yer yer sis görülecek.

Salı günü, ülkenin doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in doğusuyla Doğu Anadolu’nun doğusunun yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Kars, Ardahan, Ağrı ve Hakkari’nin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve batı bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Çarşamba günü ise ülke genelinde yağış beklenmiyor. Türkiye’nin doğu kesimleri ile zamanla batı kıyılarının parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği, iç ve batı bölgelerde yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Perşembe günü de Türkiye’nin batı kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, Kıyı Ege, Edirne ve Çanakkale çevreleriyle akşam saatlerinden itibaren Antalya kıyılarının sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, iç ve doğu bölgelerin sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor. Lodosun batı kıyılarda zamanla kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

Cuma günü, ülkenin batı kesimleri parçalı zamanla çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’in sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı, doğu bölgelerin sabah ve gece saatlerinde yer yer sisli geçeceği tahmin ediliyor. Lodosun batı bölgelerde kuvvetli (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında ise hafta sonunda önemli bir değişiklik görülmeyecek. Sıcaklık, ülke genelinde mevsim normalleri civarında, iç bölgelerde yer yer altında seyredecek. Hafta başında ise gündüz sıcaklıklarının batı bölgelerden başlayarak hissedilir derecede artması bekleniyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme