Dünya Hali

Hava Sıcaklığında Değişiklik Olmayacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin az bulutlu ve açık, Doğu Karadeniz ile zamanla Ege ve Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğleden sonra Mersin, Osmaniye ve Adana..

Hava Sıcaklığında Değişiklik Olmayacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye genelinin az bulutlu ve açık, Doğu Karadeniz ile zamanla Ege ve Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğleden sonra Mersin, Osmaniye ve Adana ile Antalya’nın Elmalı, Korkuteli, İbradi, Akseki, Gündoğmuş, Muğla’nın Köyceğiz, Denizli’nin Acıpayam ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Türkiye’nin kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık (29)

ANKARA: Az bulutlu ve açık (30)

İZMİR: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (30)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (34)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık (32)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu (27)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık (25)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (35)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Az bulutlu ve açık, Trakya kesimi zamanla parçalı bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin güney ve iç kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra Muğla’nın Köyceğiz ile Denizli’nin Acıpayam ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Mersin ve Adana ile Antalya’nın Elmalı, Korkuteli, İbradi, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri, akşam saatlerinde Adana ve Osmaniye çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla doğusu çok bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL