Dünya Hali

Halkın Yüzde 43’ü Bu Yıl Tatil Planlıyor

Avrupa Birliği’nde kamuoyunu nabzını tutan Eurobarometer anketleri, son olarak Avrupa’daki ciddi krize rağmen halkın dörtte üçü gibi büyük bir bölümünün bu yıl tatil yapmayı planladığını ortaya koydu. Bu oran, Türkiye’de..

Halkın Yüzde 43’ü Bu Yıl Tatil Planlıyor

Avrupa Birliği’nde kamuoyunu nabzını tutan Eurobarometer anketleri, son olarak Avrupa’daki ciddi krize rağmen halkın dörtte üçü gibi büyük bir bölümünün bu yıl tatil yapmayı planladığını ortaya koydu. Bu oran, Türkiye’de ise yüzde 43 düzeyinde kaldı.

Ocak ayında AB üyesi 27 ülke ile aralarında Türkiye ve İsrail’in de bulunduğu 7 üye olmayan devlette gerçekleştirilen “Eurobarometer, Avrupalıların Turizm’e Yönelik Tutumları” başlıklı anketi, Avrupalıların tatile düşkünlüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Türkiye’den bin, toplamda 30 bin 594 kişinin katıldığı ankete göre, Avrupa’daki ciddi krize rağmen AB ülkelerinin vatandaşlarının dörtte üçü bu yıl tatil yapmayı planlıyor. Danimarka’da yüzde 89, Almanya’da ise yüzde 87’ye çıkan bu oran, Türkiye’de yüzde 43 olarak hesaplandı.

-TÜRKİYE’DE HALKIN YÜZDE 45’İ TATİL PLANLAMIYOR-

Türkiye’de bu yıl tatil yapmayı planlamadıklarını söyleyenlerin oranı da yüzde 45’e ulaştı. Büyük bir kriz içerisindeki Yunanistan’da bu oran, yüzde 35 olarak belirlendi.

Bu arada, anket, Avrupa’da insanların çoğunun kendi ülkelerinde tatil yaptığını da ortaya koydu. Bu yıl kendi ülkelerinde tatil yapmayı planlayanların oranı genel olarak yüzde 50’yi geçerken en yüksek oranlar ise, büyük bir kriz içerisindeki Yunanistan ve Türkiye’de gözlendi. Hem Yunan hem de Türk halkının yüzde 80’ı, tatillerini yurt içinde geçirecek.

Türklerin sadece yüzde 11’i, AB’de tatil yapacağını bildirirken AB devletlerinden Lüksemburg’da yurt içi tatil düşünenlerin oranı yüzde 2 olarak belirlendi.

ANKA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL