Hakkarili çocuklara motosiklet eğitimi

Dünya Hali
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından başlatılan çalışma kapsamında Hakkarili çocuklara motosiklet sürüş eğitimi verildi. Bay köyü yakınlarındaki Süleyman Demirel Yatılı İlköğretim Bölge Oku...
EMOJİLE

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından başlatılan çalışma kapsamında Hakkarili çocuklara motosiklet sürüş eğitimi verildi.

Bay köyü yakınlarındaki Süleyman Demirel Yatılı İlköğretim Bölge Okulu bahçesinde düzenlenen eğitim programına, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, başkan yardımcısı Hamit Dizman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit Güldal ile motosiklet eğitmenleri Yunus Uçar ve Orhan Alp’in yakından ilgilendiği öğrenciler, sürüş eğitimi aldı.

Eğitmenler, motosiklette dengeyi sağlama ve sürüş konularında bilgi verdikleri öğrencilere okul bahçesinde tur attırdı.

İlk kez tanıştıkları motosiklet ve ATV’lerle gezinti yapan öğrenciler, eğlenceli vakit geçirdi.

Çocukların ilgi odağı olan TMF Başkanı Yunus Uçar, dünya motosiklet şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun gönderdiği kırtasiye malzemeleri ile afiş ve kartpostalları öğrencilere dağıttı.

Yaz sonuna kadar, tüm okullarımızda bu eğitimi devam ettireceğiz

Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, federasyon olarak Hakkari’de başlattıkları eğitim programına bugün de devam ettiklerini, bu kapsamda Süleyman Demirel YİBO bahçesinde eğitmenlerle öğrencilere dönüşümlü olarak motosiklet sürüş eğitimi verdiklerini söyledi.

Uçar, şöyle konuştu:

"Çocukların yüzlerinde bu sevinci, güzelliği ve keyfi görmek bizim için büyük mutluluk. Yaz sonuna kadar, tüm okullarımızda bu eğitimi devam ettirip, binlerce çocuğumuza motosiklet sporunun keyfini ve heyecanını aşılayacağız. Ayrıca dünya şampiyonu sporcumuz Kenan Sofuoğlu, öğrencilere dağıtılmak üzere, kırtasiye malzemesi ve afişlerini gönderdi. Arzu ediyoruz ki onlar da Kenan gibi, dünya şampiyonu sporcu olmanın hayalini kursunlar. 1 Mayıs’ta Hakkari’de düzenleyeceğimiz motosiklet şenliğine, uluslararası ralli yarışmalarında ülkemizi temsil eden Burcu Çetinkaya ile Kenan Sofuoğlu da katılacak ve burada şov yapacaklar."

AA