Dünya Hali

Hafta Sonu Havalar Nasıl Olacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile öğle saatlerinde Kırklareli çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde..

Hafta Sonu Havalar Nasıl Olacak

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile öğle saatlerinde Kırklareli çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimler ile Doğu Akdeniz kıyılarında güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu zamanla parçalı bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul çevrelerinin yer yer sisli, öğle saatlerinde Kırklareli çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-40 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz’in aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Adıyaman çevrelerinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL