Hacılara Mekke’de Büyük Ulaşım Kolaylığı

Dünya Hali
Suudi Arabistan Mekke Bölge Emirliği, Mina-Müzdelife-Arafat hattının önümüzdeki Ramazan ayından itibaren deneme seferlerine başlayacağını duyurdu. Mekke Belediye ve Köy İşleri Bakanlığı Müsteşarı Kuts...
EMOJİLE

Suudi Arabistan Mekke Bölge Emirliği, Mina-Müzdelife-Arafat hattının önümüzdeki Ramazan ayından itibaren deneme seferlerine başlayacağını duyurdu.

Mekke Belediye ve Köy İşleri Bakanlığı Müsteşarı Kutsal Mekanlar Kalkınma Projeleri Genel Danışmanı Dr. Habib bin Zeyn El-Abidin, yıl boyunca da Mina-Müzdelife ve Arafat trenini test çalışmaları yapabileceğini ifade etti. Zeyn El-Abidin trenle yapılacak seyahatlerin Arafat, Müzdelife ve Mina’yı kapsayacağını, bilet fiyatının ise 10-15 Suudi Riyalı (2.5 ile 4 dolar) arasında değişeceğini belirtti.

Mekke Trafik Genel Müdürü General Süleyman El-Aclen de umreciler için büyük kolaylık sağlaması beklenen yeni metro hattının, izinsiz umrecileri taşıyan araçların de önüne geçeceğini dile getirdi. El Aclen, Mekke’de 18 bin ruhsatsız arabanın taşımacılık yaptığını, yapılan araştırmalara göre bu izinsiz araçların Mekke sokaklarında 100’den fazla tur yaptığına dikkat çekti. El Aclen, bu metro hattıyla ruhsatsız araçların da büyük oranda engelleneceğini ifade etti.

Mekke Trafik Müdürü Albay Mişal El-Mağribi ise özellikle 300 bin umrecinin bulunduğunu dönemlerde izinsiz taşıtlarla mücadele edeceklerini, trenin umrecilerin taşınmasında güvenli ve konforlu bir alternatif olacağını söyledi.

Hattın ekonomik katkısına değinen Mekke Ticaret Odası Başkanı Talal Mirza da Arafat, Müzdelife ve Mina treninin Ramazan ayında çalıştırılmasının büyük bir ekonomik getiri sağlayacağını dile getirdi. Mirza, bunun Mekke’de iyi bir ticari yatırım fırsatı olacağını, Suudili ailelere de yaz ayları ve Ramazan’da dinlenme ve turizm olanağı saylayacağını belirtti.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi