Güneydoğu Resmen Kavruluyor

Dünya Hali
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, sıcaklığın etkili olduğu bölgede önümüzdeki 5 gün içerisinde bir değişiklik beklenmediğini bildirdi. Dün Diyarbakır’...
EMOJİLE

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri, AA muhabirine yaptıkları açıklamada, sıcaklığın etkili olduğu bölgede önümüzdeki 5 gün içerisinde bir değişiklik beklenmediğini bildirdi.

Dün Diyarbakır’ın 45 derece ile bu yılın en sıcak gününü geçirdiğini kaydeden yetkililer, bu derecenin son 11 yıldaki en yüksek sıcaklık olduğunu, Diyarbakır’ın en yüksek sıcaklığını 1946 yılında 46 derece ile yaşadığını belirtti.

Bugün de 45 derecelik bir sıcaklık beklendiğini, ancak Diyarbakır’ın Irak üzerinden gelen toz bulutu etkisi altına girdiğini, bunun da sıcaklığı birkaç derece düşürdüğünü anlatan yetkililer, bugün en yüksek sıcaklığın 43.3 olarak ölçüldüğünü aktardı.

Bölgenin en sıcak günlerini yaşadığını ifade eden yetkililer, şu bilgileri verdi:

”Önümdeki perşembe gününe kadar sıcaklıklarda düşüş beklenmiyor. Bölgede sıcaklığın 43 ile 45 arasında seyretmesi bekleniyor. Bu ölçümler gölgede yapılan ölçümlerdir. Ayrıca pist sıcaklığı yapılıyor. Pist sıcaklığı yerden 5 santimetre yükseklikte yapılıyor. Dün Diyarbakır Havalanı’nda yapılan ölçümlerde pist sıcaklığı 67 dereceyi gördü. Bugün ise en yüksek olarak 52 derece olarak ölçüldü.”

Yetkililer, bugün özellikle bölgede Diyarbakır’da etkili olan toz bulutunun bugün yoğun olduğunu, görüş mesafesini etkilediğini aktararak, ancak bunun yarına kadar devam edeceğini kaydettiler.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme