Günaydın’ın kızından hastaneye suçlama

Dünya Hali
Tedavi gördüğü hastanede bugün vefat eden tiyatro ve sinema sanatçısı Erol Günaydın’ın 17 Ekim Çarşamba günü toprağa verileceği bildirildi. Günaydın’ın kızları Fatoş ve Günfer Günaydın, Ac...
EMOJİLE

Tedavi gördüğü hastanede bugün vefat eden tiyatro ve sinema sanatçısı Erol Günaydın’ın 17 Ekim Çarşamba günü toprağa verileceği bildirildi.

Günaydın’ın kızları Fatoş ve Günfer Günaydın, Acıbadem Kadıköy Hastanesi’nin önünde gazetecilere açıklama yaptı.

Günfer Günaydın, ”Babam, uzun süredir tedavi görüyordu. Ancak bu sefer hastaneden çıkamadık. Ama bu hastane elinden geleni yaptı. Maalesef Bodrum’da çok iyi bakılamadı. Bodrum’da daha iyi olanaklar olsaydı, belki daha iyi olacaktı. Çok direndi” dedi.

Şuuru kapanmadan önce en son Bodrum’da konuştuklarını anlatan  Günaydın, ”Oradan buraya gelmek istiyordu, burada daha iyi bakılacağını düşündüğü için. Burada da 2 hafta boyunca çok direndi. Bugün ablam geldi. Onu sabah gördü. Ondan sonra da maalesef kaybettik” diye konuştu.

Günaydın, Bodrum’da yoğun bakım olanaklarının iyi olmadığını belirterek, ”Burada olsaydı, şu anda yanımızda olacağını düşünüyorum. Kimseyi suçlamıyorum ama maalesef bazı olanaklardan dolayı… Burada çok daha iyi bakıldı. En azından buraya gelmek istiyordu, İstanbul’a. Getirdik. İçimiz rahat” ifadesini kullandı.

Babasının vefatından önce yapmak istediği bir proje olup olmadığının sorulması üzerine Günaydın, şöyle konuştu:

”Yoğun bakıma girmeden önce odadayken taksiciliğe başlayayım filan dedi. En son bir televizyon kanalında çıktı. Sağlığındayken çok şey yapmak istedi de insanlar biliyorsunuz öldükten sonra değer biliyor demeyeceğim de… Çok istediği birkaç proje vardı, iptal edip başka şeyleri seçtiler. Üzülmüştü onlara da… Ama çalışmayı çok seviyordu zaten. Babam çok yaşamak istiyordu. Gerçekten bugün inanamıyoruz.”

Günaydın, babasının kimseye kırgın olmadığını ve bir vasiyeti bulunmadığını belirtti.

Günfer Günaydın, Erol Günaydın için 17 Ekim Çarşamba günü Ses Tiyatrosu’nda tören düzenlemeyi düşündüklerini, Günaydın’ın cenazesinin Teşvikiye Camisi’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından annelerinin yanına Feriköy Mezarlığı’na defnedileceğini bildirdi.

Fatoş Günaydın da ”Ne kadar uzun süre yoğun bakımda olsa da biz hep babamın çıkacağını düşündüğümüz için… Çünkü babam çok güçlüydü. Daha önce de böyle yoğun bakıma girip, hep çıktı. Hastanede yattı hatta 4 ay önce. Biz böyle bir şey beklemiyorduk” diye konuştu.

Fatoş Günaydın, kız kardeşleri Ayşe Günaydın’ın da Bodrum’dan İstanbul’a gelmek üzere yola çıktığını söyledi.

SS

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme