Dünya Hali

Gülten Kaya: İlahi Bir Hukuk Komedyası

Hrant Dink davasının karara bağlanmasının ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nden Şişli’deki Agos Gazetesi’ne yürüyen Hrant’ın arkadaşları, mahkemenin verdiği kararı protesto etti. Aralarında Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’in de bulunduğu grup, Agos..

Gülten Kaya: İlahi Bir Hukuk Komedyası

Hrant Dink davasının karara bağlanmasının ardından Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’nden Şişli’deki Agos Gazetesi’ne yürüyen Hrant’ın arkadaşları, mahkemenin verdiği kararı protesto etti. Aralarında Hrant Dink’in eşi Rakel Dink’in de bulunduğu grup, Agos Gazetesi önüne karanfiller bıraktı. Basın açıklaması yapan grup daha sonra Hrant anısına mum yaktı.

Kendilerine ‘Hrant’ın Arkadaşları’ adını veren yaklaşık 300 kişilik grup, mahkemenin verdiği kararı protesto etmek için İstanbul Adliyesi’nden Agos Gazetesi’ne yürüdü. Gazete önünde Hrant’ın arkadaşları adına bir açıklama yapan Gülten Kaya, mahkemenin verdiği kararı ‘ilahi bir hukuk komedyası’ olarak niteledi. Bu davanın burada bitmeyeceğini belirten Kaya, “Mahkemenin verdiği karar bizim için sadece bir kağıt parçasıdır. Bu kararla hukuka inancımız bir kez daha sarsılmıştır. Bu ülke binlerce Hrant yetiştirecektir.” şeklinde konuştu. Kaya, herkesi 19 Ocak Perşembe günü Hrant Dink’in ölüm yıl dönümünde düzenlenecek etkinliğe davet etti.    

Açıklamanın ardından Hrant anısına mumlar yakıldı.

‘Katil devlet hesap verecek’, ‘Bu dava böyle bitmeyecek’, ‘Faşizme inat kardeşimsin Hrant’, ‘Hepimiz Hrantız hepimiz Ermeniyiz’, ‘Öldür diyenler yargılansın’, ‘Hrant için adalet için’, ‘Faşistler vuruyor AKP koruyor’ şeklinde sloganlar atan grubun Agos önünde bekleyişi sürüyor.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL