Dünya Hali

Göz çukurlarıyla 1.2 tonluk arabayı çekti

Daha önce kamyon ve çift vagonlu tramvayı güç kullanarak hareket ettiren Anadolu herkülü Zafer Pezük, bu kez göz çukurlarına taktığı kanca yardımıyla 1 ton 200 kilo ağırlığındaki aracı çekti. Kayseri’de..

Göz çukurlarıyla 1.2 tonluk arabayı çekti

Daha önce kamyon ve çift vagonlu tramvayı güç kullanarak hareket ettiren Anadolu herkülü Zafer Pezük, bu kez göz çukurlarına taktığı kanca yardımıyla 1 ton 200 kilo ağırlığındaki aracı çekti.

Kayseri’de yaşayan 36 yaşındaki Zafer Pezük yeni bir rekor denemesi yaptı. Evli ve 4 çocuk babası olan Pezük, internetten izlediği göz çukurlarına taktığı kanca yardımıyla üç tekerlekli bir bisikleti üzerindeki insanlarla birlikte çeken İngiliz’in rekorunu egale etmeye karar verdi. Daha önce kamyon ve 86 ton ağırlığındaki çift vagonlu tramvayı güç kullanarak hareket ettiren ve bu nedenle ‘Anadolu herkülü’ ünvanıyla ünlenen Pezük, yeni rekor denemesini gazeteciler önünde yaptı.

Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesinde bir fabrika içinde gerçekleştirdiği rekor denemesinde Pezük, kancaya dönüştürdüğü kaşık çatala çelik ipi bağlayarak göz çukurlarına yerleştirdi. Pezük’ün, ilk iki denemesinden birisi yere düşmesi ve diğerinde kancalar göz çukurlarından çıkması nedeniyle başarısızlıkla sonuçlandı. Pezük, vitesi boşta olan 1 ton 200 kilo ağırlığındaki aracı üçüncü denemesinde 25 metre çekmeyi başardı.

Ancak göz çukurlarında da zedelenmeden dolayı kanama oldu. Başarısını fabrikadaki işçilerle kutlayan Pezük, bundan sonraki hedefinin uçak çekmek olacağını söyledi. İngiliz sporcunun göz çukurlarıyla 400 kilo çektiğini belirten Pezük, kendisinin bu ağırlığın 3 katını çekerek rekoru eline geçirdiğini iddia etti.

Özel bir şirkette işçi olarak çalışan Zafer Pezük, şova dönük sporlarla ilgilendiğini ve çok sevdiğini söyledi. Pezük, kendisine ‘Anadolu herkülü’ denilmesinden de hoşlandığını sözlerine ekledi.

Zaman
 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL