Google en radikal kararını verdi

Dünya Hali
Geçtiğimiz Mayıs ayında Motorola Mobility’yi bünyesine katan Google, şirketle ilgili köklü değişikliklere gideceğinin sinyallerini vermişti. Kullanıcıları somut olarak etkileyecek ilk değişiklik...
EMOJİLE

Geçtiğimiz Mayıs ayında Motorola Mobility’yi bünyesine katan Google, şirketle ilgili köklü değişikliklere gideceğinin sinyallerini vermişti. Kullanıcıları somut olarak etkileyecek ilk değişiklik ise gerçekleşti. Arama devi, Motorola’nın ülkelere özel web sitelerini kapatma kararı aldı.

chip.com.tr’de yer alan habere göre Motorola’nın Asya, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Honk Kong ve Tayvan’da hizmet veren tüm web siteleri kapatıldı.

Motorola, sitelerinin kapandığı ülkelerden ayrı ayrı özür dileyerek, söz konusu kararı böyle duyurdu: "İşletmemizi ve destek birimlerimizi gözden geçirip modernize etmek için bundan sonra maalesef ülkenizde hizmet veremeyeceğiz. Ancak merkezi sitelerimiz hizmet vermeye devam etmekle beraber, sahip olduğunuz ürünlerimiz için de gerekli desteği sürdüreceğiz."

Anlaşılan Google, Motorola’nın daha fazla kan kaybetmesini önlemek için kendini birtakım önlem almak zorunda hissediyor. Ancak aranan kan, web sitelerini kapatmakla bulunacak mı, bilinmez…

chip online

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme