Dünya Hali

Gaziantep’te Göçük Meydana Geldi

Delbest Mahallesi Ali Baba Caddesi’ndeki mağara üzerinde bulunan iki toprak evin çökmesi sonucu itfaiye ve arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi. Enkaz altında kalan ve yaralanan Sema Çakıoğlu (14), ekiplerinin..

Gaziantep’te Göçük Meydana Geldi

Delbest Mahallesi Ali Baba Caddesi’ndeki mağara üzerinde bulunan iki toprak evin çökmesi sonucu itfaiye ve arama kurtarma ekipleri bölgeye sevk edildi.

Enkaz altında kalan ve yaralanan Sema Çakıoğlu (14), ekiplerinin yaptığı çalışma sonucu enkazdan çıkarıldı.

Enkaz altında kaldığı bildirilen Mustafa Bilgi’nin ise kurtarılması için çalışma başlatıldı.

Bu arada bölgede polis ekiplerince güvenlik önlemleri alınırken, çok sayıda ambulans da hazır bekletiliyor.

‘Bölgeyi afet bölgesi ilan ederek buradaki evlerin tamamını yıkmayı düşünüyoruz”

Gaziantep’in merkez Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, iki toprak evin çöktüğü bölgedeki 10 evin boşaltıldığını söyledi.

Tahmazoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendilerine enkaz altında bir kişinin kaldığı bilgisinin ulaştığını ve enkaz altında kaldığı tahmin edilen Mustafa Bilgi’yi (69) bulmak için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Şahinbey Belediyesi ve AKUT ekiplerinin çalışma yürüttüğünü belirtti.

Biraz önce sevindirici bir haber aldıklarını ve yaşlı kişinin çökmeden kısa süre önce evden ayrıldığının belirlendiğini ifade eden Tahmazoğlu, şöyle konuştu:

”Onu gördük çok mutlu olduk. Yaşlı amcamız evde yalnız yaşıyormuş. Kendisini bu gece otelde misafir edeceğiz, daha sonra Valimiz Erdal Ata’nın talimatıyla kendisini huzurevine yerleştireceğiz. Bölgede bulunan 10 civarında ev boşaltıldı. Yaklaşık 30 kişi Valimizin talimatıyla Özel İdarenin misafirhanesinde ve otellerde misafir edilecek. Bölgeyi afet bölgesi ilan etmek suretiyle buradaki evlerin tamamını yıkmayı düşünüyoruz. Çalışmalar genişletilebilir, kesin rakam incelemeden sonra ortaya çıkacak. Bu mağaralar derin ve büyük mağaralar.”

Bu arada, ekipler bölgede enkaz kaldırma çalışması yürütüyor.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL