Figo, 14 Yaşındaki Aziz’i Inter’e Götürüyor!

Dünya Hali
Mersin’de Mezitli Belediyespor alt yapısında futbol oynayan 14 yaşındaki Aziz Tatlı, bir alışveriş merkezinin organize ettiği seçmelerde futbolun efsane ismi Luis Figo’yu kendine hayran bı...
EMOJİLE

Mersin’de Mezitli Belediyespor alt yapısında futbol oynayan 14 yaşındaki Aziz Tatlı, bir alışveriş merkezinin organize ettiği seçmelerde futbolun efsane ismi Luis Figo’yu kendine hayran bırakıp, Inter Milan Yaz Kampı’na katılmaya hak kazandı.

Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin Türkiye genelinde organize ettiği Inter Milan Yaz Kampı seçmeleri Mersin’de üç hafta sürdü ve 400 sporcu katıldı. Mersin Amatör Ligi’nde yer alan Mezitli Belediyespor Kulübü’nde 3 yıldır lisanslı futbol oynayan Aziz Tatlı ilk elemeyi geçip, İstanbul’daki gösteri maçında forma giymeyi hak etti.

Bu maçta Luis Figo ve dünyaca ünlü Hollandalı yıldız Edgar Davids’i kendine hayran bırakan Aziz Tatlı, Inter Milan’ın yaz kampına çağrıldı. Aziz Tatlı, önümüzdeki yaz aylarında İtalya’da oyun tekniklerini geliştirmek için çalışıp, Giuseppe Meazza Stadyumu’nun coşkulu atmosferinde deneyim kazanacak. Mersin’de antrenmanlarını sürdüren Aziz Tatlı, kampa seçildiği haberini ilk aldığında inanmadığını belirterek, şöyle dedi:

"Seçmelerin yapılacağını bir arkadaşım söyledi. Aileme danıştım, onlar da bu isteğimi uygun gördü. Seçmelere annemle beraber gittim ve katıldım. Ancak, o kadar kişi arasında beni seçeceğini hiç düşünmüyordum. Figo ile karşılaştığımda çok heyecanlandım. Böyle ünlü bir futbolcuyu görmekten gurur duydum. İtalya’da bütün hünerlerimi sergileyeceğim. Antrenmanlarımı yaparak kampa en iyi şekilde gideceğim."

Figo’nun çok cana yakın biri olduğunu kaydeden Tatlı, "Seçmeler sırasındaki gösteri maçında benimle çok yakından ilgilendi. Cana yakın davrandı. Çocukları çok seviyor. Birlikte fotoğraf çektirdik. İtalya’ya gittiğimde bizzat benimle ilgileneceğini ve tekniğimi daha da geliştirmem için elinden geleni yapacağını da söyledi" diye konuştu, Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi Müdürü Adem Erol, 3 hafta süren seçmelere Mersin’de 400 çocuğun katıldığını ifade etti.

Adem Erol, "Bu kadar yetenekli genç arasından Aziz seçildi. Bundan sonraki süreçte okulların tatil olmasının ardından Aziz, İtalya’daki yaz kampına gidecek. Ondan sonra hayatının nasıl değişeceğini beraberce göreceğiz. Mersin’deki seçmelere Aziz’in seçilmesinden çok memnunuz. Aziz ile gurur duyuyoruz. Umarım hayatının dönüm noktası olur" dedi.

sporx