Fenerli taraftarın öldürülmesi Hollanda basınında

Dünya Hali
İki takım arasındaki ezeli rekabete vurgu yapan gazeteler, "Maç sonuna kan bulaştı" yorumunda bulundu. "Türk gerilimi sonrası ölü" başlığıyla haberi veren ülkenin yüksek tirajlı ga...
EMOJİLE

İki takım arasındaki ezeli rekabete vurgu yapan gazeteler, "Maç sonuna kan bulaştı" yorumunda bulundu.

"Türk gerilimi sonrası ölü" başlığıyla haberi veren ülkenin yüksek tirajlı gazetesi De Telegraaf, Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki ezeli rekabetin bir taraftarın hayatına mal olduğunu yazdı. Otobüs durağında bıçaklanan sarı-lacivert formalı 20 yaşındaki taraftarın hastanede hayatını kaybettiği bilgisi de haberde yer aldı.

Haberi, "Fenerbahçe taraftarı bıçaklandı, Galatasaray’ın kutlaması iptal oldu" başlığıyla veren AD gazetesi de maçtan sonra evine dönen yaşanan acı olayı anlattı. Fenerbahçe’nin internet sitesinde başsağlığı mesajının yayınlandığına vurgu yapan gazete, Galatasaray’ın şampiyonluk kutlamasını iptal ettiğine dikkati çekti.

Derbi maçında tansiyonun iyice yükseldiğine işaret edilen haberde, her iki takımdan birer oyuncunun kırmızı kartla oyun dışı kaldığı da anlatıldı.

"Fenerbahçe-Galatasaray maçından sonra bir ölü" başlığını kullanan Spits gazetesi ise derbi maçının sonuna kan bulaştığını yazdı. İki takımın 10’ar kişi tamamladığı maçı, 1-0 Fenerbahçe’nin kazandığı hatırlatılan haberde, buna rağmen Wesley Sneijder’in formasını giydiği Galatasaray’ın şampiyon olduğu belirtildi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme