Dünya Hali

Eyüp Meydanı’na Serinlemek İçin Vantilatör

Eyüp Sultan Meydanı’nı geçtiğimiz yıl seccade boyutunda beyaz mermerlerle kaplatan ve her gün sabunlu sularla yıkatıp gülsuları serptirdiği Cami avlusuna özel halılar seren Eyüp Belediyesi bu kez sıcak havadan bunalan..

Eyüp Meydanı’na Serinlemek İçin Vantilatör

Eyüp Sultan Meydanı’nı geçtiğimiz yıl seccade boyutunda beyaz mermerlerle kaplatan ve her gün sabunlu sularla yıkatıp gülsuları serptirdiği Cami avlusuna özel halılar seren Eyüp Belediyesi bu kez sıcak havadan bunalan vatandaşlar için açık havaya vantilatörler koydu.

Camide yer bulamayan ve namazlarını Meydan’da kılan vatandaşların zorluk çekmemesi için tüm önlemleri alan Belediye, güneşliklerin direklerine vantilatörler koydu. Suyu iyonize ederek serinletici buhar haline dönüştüren serinleticilerden ilk etapta 200 adet konuldu.

Eyüp Sultan’ın Ramazanda 24 saat yaşadığını ve binlerce konuğu ağırladığını belirten Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, ziyarete gelenlerin en iyi şekilde ağırlanması için gereken tüm çalışmaların yapıldığını kaydetti.

Başkan Kavuncu şunları söyledi: "Mekke’deki gibi sabunlu sularla yıkanan ve gülsuları serpilen Eyüp Sultan Cami Meydanı’na özel halılar döşettik. Camide yer bulamayan vatandaşlarımız özellikle yaşlılarımız havanın çok sıcak olduğunu zorluk çektiklerini söyleyince serinletici vantilatörler koyduk."

SAHURA KADAR EYÜP SULTAN

Öte yandan Eyüp Sultan Meydanı Ramazan ayında 24 saat vatandaşlarca dolup taşıyor. iftar öncesi Meydan’a gelenlerin birçoğu gece teravih namazını kıldıktan sonra sahura kadar aileleriyle birlikte Cami Meydanı’nda oturuyor. Oruçlarını Belediyenin Cülus Yolu’nda verdiği iftar yemeğinde açan yüzlerce kişi, sahura kadar ibadetlerini gerçekleştirdiği Meydan’dan sabahın ilk ışıklarıyla birlikte ayrılıyor.

Zaman

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL