Eyfel Kulesi Kırmızı Beyaz

Dünya Hali
Paris Belediyesi, Grand Palais’de "Çağlar Boyu İstanbul" konulu serginin açılışı için 7 Ekim‘de Paris’e gelecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bir jest yapmaya hazırlan...
EMOJİLE

Paris Belediyesi, Grand Palais’de "Çağlar Boyu İstanbul" konulu serginin açılışı için 7 Ekim‘de Paris’e gelecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e bir jest yapmaya hazırlanıyor.

Belediyenin aldığı karar uyarınca, 6 Ekim ile 11 Ekim arasında kule kırmızı ve beyaz renkleriyle aydınlatılacak. Kulenin Türk bayrağının renkleriyle aydınlatılması için yeni bir ışıklandırma sistemi ilk kez devreye sokulacak.

Fransa’daki "Türkiye Mevsimi" etkinlikleri, Temmuz ayında yine Eyfel Kulesi’nin önünde Anadolu Ateşi dans topluluğunun gösterisi ve Mercan Dede konseriyle başlamıştı.

Eyfel Kulesi, yılda ağırladığı 6 milyonun üzerinde kişiyle dünyanın en çok ziyaret edilen turistik mekanları arasında ilk sırayı alıyor. Kuleyi günde 15 ile 20 bin arasında kişi geziyor.
Gustave Eiffel tarafından 1889 yılında inşa edilen kuleyi, ziyarete açıldığından bu yana gezenlerin sayısının 240 milyonu aştığı tahmin ediliyor.

"Türkiye Mevsimi" etkinlikleri kapsamında Fransa’da 9 ay süreyle, başta Paris olmak üzere 70’i aşkın kentte 400’ün üzerinde sanatsal ve kültürel faaliyetle Türkiye tanıtılıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme