Dünya Hali

Ev İnşaatında 3 Mezar Bulundu!

Merkez Toroslar ilçesi Mevlana Mahallesi’nde Emin Işık adlı şahıs, 10 yıldır oturduğu eski evini yıkıp yerine yenisini yapmak için başlattığı temel kazısı sırasında insana ait kemik parçaları ile karşılaşınca çalışmaları..

Ev İnşaatında 3 Mezar Bulundu!

Merkez Toroslar ilçesi Mevlana Mahallesi’nde Emin Işık adlı şahıs, 10 yıldır oturduğu eski evini yıkıp yerine yenisini yapmak için başlattığı temel kazısı sırasında insana ait kemik parçaları ile karşılaşınca çalışmaları durdurarak polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, bölgedeki vatandaşların yardımı ile başlattığı çalışmada, biri küçük bir çocuğa ait olduğu anlaşılan 3 adet eski mezar buldu. Mezardan çıkarılan ve kemik özelliğini yitirmek üzere olduğu belirtilen iskelet parçaları incelenmek üzere bir kutuya konularak Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Emniyet yetkilileri, bulunan mezarların çok eski tarihlere ait olduğunu, bölgenin eski bir mezarlık olabileceğini söyledi.

İnşaat sahibi Emin Işık ise, evini yenilemek için başlattığı kazı çalışmasında kemik parçaları ile karşılaştıklarını anlatarak, "Bunun üzerine hemen çalışmayı durdurarak polise haber verdik. Bu bölgenin eski bir mezarlık olduğu söyleniyor. Bulunan kemik parçaları da çok eski tarihlere ait" dedi.

Olayla ilgili incelemenin devam ettiği ifade edildi.

İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL