Esed, büyük askeri yığınağa başladı

Dünya Hali
Suriye Ordusu, helikopterlerin korumasında Kamışlı’ya binlerce asker, onlarca tank, top ve zırhlı araç gönderdi.  Mardin’in Nusaybin ilçesi karşısında bulunan ve Kürtler’in yoğu...
EMOJİLE

Suriye Ordusu, helikopterlerin korumasında Kamışlı’ya binlerce asker, onlarca tank, top ve zırhlı araç gönderdi.

 Mardin’in Nusaybin ilçesi karşısında bulunan ve Kürtler’in yoğun yaşadığı büyük bölümü PKK’nın Suriye uzantısı Demokratik Birlik Partisi’nin (PYD) kontrolünde Kamışlı İlçesi’nde denetimi sağlamak için Suriye Ordusu tarafından büyük askeri yığınak yapıldı. Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi karşısındaki Resulayn İlçesi’ni Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) saldırıları sonucu terk eden Esad güçlerinin Kamışlı’yı kaybetmemek için böyle bir yığınak yaptığı ifade edildi. Helikopterlerin korumasında büyük bir konvoyla binlerce asker, çok sayıda tank, top, zırhlı araç, uçaksavarlar ilçenin stratejik noktalarında konuşlandırıldı. Beşar Esad güçlerinin, ilçede daha önce askerlerin terk ettiği karakollara yerleşen PYD’nin silahlı güçlerine karşı bir operasyon düzenliyebileceği, buna karşılık PYD’nin de hazırlıklar yaptığı bildirildi.

 Suriye Ordusu’nun askeri yığınağı, Kamışlı’da oturan bazı Kürtler tarafından cep telefonlarıyla çekilerek, Nusaybin’deki gazetecilere gönderildi.

DHA