Dünya Hali

Eroğlu: Herhangi Bir Taşkın Riski Yok

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli’nin kapağının patlamasıyla ilgili, ”Herhangi bir taşkın riski yok. Ama kaybolan eleman var mı, yok mu o..

Eroğlu: Herhangi Bir Taşkın Riski Yok

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli’nin kapağının patlamasıyla ilgili, ”Herhangi bir taşkın riski yok. Ama kaybolan eleman var mı, yok mu o netleşmiş değil” dedi.

Bakan Erdoğlu, Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’nu makamında ziyaret ederek, bir süre görüştü.

Erdoğlu, gazetecilerin, Adana’nın Kozan ilçesinde, Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli’nin kapağının patlaması sonucu yaşanan olayla ilgili son durumu sormaları üzerine, şunları söyledi:

”Az önce Adana Valisi ile görüştüm. Baraj, özel sektörün yaptığı bir baraj. Aslında denetimin ne kadar önemli olduğu anlaşılıyor. Bir derivasyon tünelinde kapağın sıyrılması neticesinde suyun boşalması vuku buldu. Üç elemanın kaybolduğu söyleniyor, bu konuda Vali ile DSİ Bölge Müdürü ile görüştüm. Ama şöyle bir sevindirici husus var, oradan boşalan sular hemen akabinde Yedigöze Barajı var, o barajda toplanıyor. Herhangi bir taşkın riski yok. Ama kaybolan eleman var mı, yok mu o netleşmiş değil. Daha sonra Valilikle, DSİ ile temas kuracağız. O konuda net bir bilgi alacağız.”

Bakan Eroğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın da bulunduğu ziyaret sırasında, Rize’de yapılan çalışmalar ve HES’lerle ilgili bilgi verdi.

Bakan Eroğlu’nun Rize Belediye Başkanlığı ve AK Parti Rize İl Başkanlığına yapacağı ziyaretler iptal edildi.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL