Dünya Hali

‘Erkek Çocuklara Evlilik Ödeneği Teklifi!’

TBMM Başkanlığına sunulan teklif, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun iki maddesinde değişiklik öngörüyor. Teklif, sigortalının ölümünden dolayı aylık ve gelir almakta olan hak sahibi kız çocuklarının evlenmeleri halinde..

‘Erkek Çocuklara Evlilik Ödeneği Teklifi!’

TBMM Başkanlığına sunulan teklif, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun iki maddesinde değişiklik öngörüyor.

Teklif, sigortalının ölümünden dolayı aylık ve gelir almakta olan hak sahibi kız çocuklarının evlenmeleri halinde bir defaya mahsus aldıkları evlilik ödeneğinin yetim erkek çocuklarına da verilmesini düzenliyor.

Toprak, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, bu düzenlemenin kadın erkek eşitliği konusunda önemli bir avantaj yaratacağını belirtti.

Yetim erkek çocuklarının böyle bir hakka sahip olmamasının gelir düzeyi düşük erkek çocuklarının yuva kurmalarına, sevdikleri kızla evlenmelerine engel olduğunu ifade eden Toprak, ”Kendilerine yetecek temel ihtiyaçlarını sağlayamamaları hem psikolojik hem de yaşamsal değerleri açısından olumsuz zincirleme etki yaratmaktadır” dedi.

AA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL