Erdoğan’a İkram Edilen Ekmek Kirli Çıktı

Dünya Hali
VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Raciye Meral, seçim çalışmaları için Van’a...
EMOJİLE

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Raciye Meral, seçim çalışmaları için Van’a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a ikram edilen ekmekte maya küf sayısının yüksek çıktığını belirterek, "Maalesef kirli, pis ve hijyen kalitesi çok düşük olan bir ekmeği Başbakanımıza ikram etmişiz" dedi.

21 Mayıs’ta miting yaptığı Van’da geceyi 2 Nisan Polisevi’nde geçiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sabah kahvaltısında ikram edilen ekmekten alınan numunede maya küf sayısı yüksek çıkmış ve polisevine 10 bin TL ceza kesilmişti.

Konu ile ilgili açıklama yapan YYÜ Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Bilimi ve Teknolojisi Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Raciye Meral, ekmek gibi gıdalarda hijyenin kalitesini anlayabilmek için maya küf sayısına bakıldığını söyledi.

Araştırma Görevlisi Raciye Meral şöyle dedi:

"Başbakan Erdoğan’a verilen ekmekte de maya küf sayısına bakılmış ve maya küf sayısı yüksek çıkmış. Bu da ekmeğin fırından veya tandırdan çıktıktan sonra uygun olmayan koşullarda işlendiği anlamına geliyor. Örneğin elinizde mikrobiyal fazla ise ve fazlaca dokunmuşsanız, ekmeği koyduğunuz kaplar kirli ise veya ekmeği koyduğunuz raflar kirli ise geçebilir."

Başbakan’a sunulan ekmeğin hijyenik ortamda üretilmediğini de belirten Araştırma Görevlisi Raciye Meral şunları söyledi:

"Netice olarak Başbakan’a sunulan ekmeğin maya küf sayısına bakılmış ve maya küf sayısı yüksek çıkmış ve o işletme ceza almış. Bunun anlamı şu, biz Başbakan’a kirli ekmek sunmuşuz, uygun olmayan koşullarda hazırlanmış bir ekmek sunmuşuz. Bu da bizim açımızdan tabi ki olumsuz bir durum. Maalesef kirli, pis ve hijyenik kalitesi çok düşük olan bir ekmeği Başbakanımıza ikram etmişiz"

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme