Erdoğan ve Özel, Doğu ve G.Doğu’ya gidiyor

Dünya Hali
Daha önce kamuoyu ile paylaşılmayan bu bilginin kaynağı CHP’nin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin oldu. Keskin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Başbakan Erdoğan̵...
EMOJİLE

Daha önce kamuoyu ile paylaşılmayan bu bilginin kaynağı CHP’nin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin oldu. Keskin, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Başbakan Erdoğan’la sohbetindeki ilginç bir ayrıntıyı da ilk defa açıkladı.

CHP’nin 2. adamı Keskin, yanyana oturduğu Başbakan Erdoğan’ın kendisine Genelkurmay Başkanı ile Doğu ve Güneydoğu’ya gideceğini söylediğini anlattı.

CHP’nin de Doğu ve Güneydoğu çıkarmasına hazırlandığını söyleyen Keskin, "CHP’nin önümüzdeki günlerde bir Doğu ve Güneydoğu atağı yapacağı konuşuluyor?" sorusuna, "O bölgeye gitmekte sıkıntı çektiğimiz iddialarının ne kadar boş olduğunu önümüzdeki günlerde herkes görecek. Sayın Genel Başkanımız Kilis, Antep, Hatay’ı kapsayan bir gezi yapacak. Ben de Hakkari’den başlayarak Doğu ve Güneydoğu’daki örgütlerimizle temasta bulunmak için bir çalışma başlatıyorum. Bölgede yaygın bir coğrafyayı kapsayacak. O bölge bizim coğrafyamız, o insanlar bizim yurttaşımız. Sade yurttaşımızla da hiçbir sorunumuz yok. Dertlerini dinlemek, çözüm üretmek bizim parti olarak görevimiz. Örgütlerimizi orada daha canlı ve diri tutmak için sorunlarını yerinde tespit edeceğiz. Örgütlerimizle karşılıklı her türlü sorunu görüşeceğiz. İsteklerini yerinde tespit edeceğiz. Daha rahat çalışması için ne gibi önlemler almamız gerektiğini karşılıklı görüşerek belirleyeceğiz." şeklinde konuştu.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU GEZİSİNİ ÖZEL DE DOĞRULADI

Keskin, o görüşmeden ayrıca Başbakan Erdoğan’ın BDP’lilere yönelik eleştirileri de aktardı. Kesin açıklamasında, "Ben kendisine (Başbakan Erdoğan) alan hakimiyetiyle ilgili BDP Genel Başkanı’nın açıklamasını sordum. "Bu çok vahim bir açıklama ve arkasından bir iddiada bulunuyor. ‘İnanmayan varsa gelsin bölgede fiili olarak durumu görelim’ diyor. Sizin bir açıklama yapmanız gerekiyor. Toplum ciddi bir şekilde rahatsız" dedim. Sayın Başbakan da, "Ben bir televizyon programına katılacağım, düşüncelerimi açıklayacağım ama bu iddia doğru değil. Gerçeği yansıtmıyor" dedi. Bu kadar geniş bir alana 700 tane militanla hakim olmak mümkün olmadığını söyledi ve "Haber kendi içinde çelişkileri taşıyor. Haberi yazan arkadaşlarımız, gazetelerin yayın yönetmenleri maalesef araştırmadan bunları yayınlıyor. Bu yanlış haberler de PKK’nın da propagandasına adeta destek oluyor" dedi. Kendisi yakında Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya bir gezi yapacağını da söyledi. O gezi sürecinde de bu konularda toplumun beklediği açıklamaları devreye sokacağını ifade etti. Hatta bu geziye Sayın Genelkurmay Başkanı ile çıkacağını söyledi, "Genelkurmay Başkanı ile konuyu konuştum. Birlikte bir gezi yapacağız" dedi.

HABER 7