Engelliler İçin 16 Bin Mavi Kapak Topladı

Dünya Hali
Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye desteği için yürütülen ‘Mavi Kapak Kampanyası’ kapsamında Erzincan’da bir halı mağazasında satış sorumlusu olan Özmen Özbulut (27), 16 bin ka...
EMOJİLE

Engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye desteği için yürütülen ‘Mavi Kapak Kampanyası’ kapsamında Erzincan’da bir halı mağazasında satış sorumlusu olan Özmen Özbulut (27), 16 bin kapak toplayarak örnek bir tavır sergiledi.

Plastik şişe kapaklarının geri dönüşümü ile engellilere tekerlekli sandalye desteği sağlanması için ülke genelinde yürütülen kampanya, halka halka büyüyor.

Mavi kapakların engelli çocuklar için umut ışığı olması istenen haber üzerine harekete geçen Erzincanlı Özmen Özbulut, topladığı kapaklarla bir engellinin daha hayatını kolaylaştırmak istiyor. Bu kapsamda yaklaşık 1,5 aydan beri yaptığı çalışma sonucunda 16 bin civarında mavi kapak biriktirdi.

Kapak toplamaya televizyonda izlediği bir haber sonrası başladığını belirten Özbulut: "Kapak toplamaya bir televizyon kanalında küçük bir kızın ailesinin ona tekerlekli sandalye alabilmesi için kapak topladığını gördüm.

Onu gördükten sonra daha çok hırslandım. Yaklaşık bir buçuk aylık süre içerisinde 16 bin adet mavi su kapağı topladım. Amacım Türkiye de ki tüm engelli vatandaşlara yardım etmekti. Daha sonra kıza ulaşmaya çalıştım. Öğrendiğim kadarıyla kıza tekerlekli sandalye bağışında bulunulmuştu. Ama ben yine de toplamaya devam ettim. Çünkü binlerce engelli vatandaşımız var.

Amacım onlara bir nebze de olsa yardımda bulunmak. Çevremdeki insanlara yardım etmeleri için söyledim. Onlarda yardımcı oldular. Bende sabah işe gelirken akşam işten eve giderken bulduğum her yerde topladım. Çöplerden, kıraathane önlerinden, bakkal, büfe önlerinden bulduğum kadarını aldım.

16 bin tane kapak topladım. 10 günlük bir süre içerisinde bunu 20 bin yapıp 2 adet tekerlekli sandalye almak istiyorum. Bunlardan birini Erzincan Engelliler Vakfı’na, diğerini de Somali için Türk Kızılay’ına bağışlamak istiyorum.

İnşallah benim gibi Erzincan’da yüz binlerce insan çıkar ve buna destek verirler. Türk insanı yardım sever ve duyarlı bir halktır. Temenni ediyorum ki böyle kurumlara yardımda bulunacaklardır." diye konuştu.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme