Engelliler Gösteri maçına yıldız yağacak

Dünya Hali
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü, engelli bireylerin sahip olduğu bedensel – zihinsel beceri ve yeteneklerin toplum tarafından daha ...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü, engelli bireylerin sahip olduğu bedensel – zihinsel beceri ve yeteneklerin toplum tarafından daha çok dikkate alınabilmesi ve engellilik konusunda sosyal duyarlılığın artması amacıyla ulusal basının duayen habercileri ve Süper Lig Yıldız Futbolcularının katılımıyla özel bir gösteri maçı düzenleyecek.

Özürlü bireylere destek olmak ve özürlülük konusunda sosyal bilincin artmasına katkı sağlamak amacıyla İSÖM Yıldızlar Gösteri Maçına Ali Kırca, Ümit Aktan, Erhan Çelik, Cengiz Şen, Yavuz Seçkin, Şoray Uzun; futbol dünyasını temsilen Ogün Temizkanoğlu, Saffet Sancaklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Profesyonel Futbol Kulübü Futbolcuları, katılacak.

Yaklaşık olarak 200 sporseverin katılacağı gösteri maçında yıldızlar ile engelli futbolculardan oluşan karma takımlar hem centilmenlik örneği sergileyecek hem de büyük bir heyecan yaşatacak.

Ayrıca İSÖM Gösteri Sanatları Topluluğu Mehteran Ekibi de kupa töreni öncesinde seslendireceği mehter marşları ile İSÖM Yıldızlar Gösteri Maçı etkinliğine renk katacak.

14.00’da başlayacak olan gösteri maçının ardından 15.00’da kupa törenine geçilecek. Kupa töreninde Türk Haberciliği ve Futboluna büyük emekleri geçen yıldız futbolculara engellilik konusunda göstermiş oldukları duyarlılık dolayısıyla plaket takdim edilecek, engelli futbolculara da sembolik olarak madalya verilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme