En ilginç yaz okulu Bayrampaşa’da açılıyor!

Dünya Hali
Bayrampaşa’da kurumlar el ele verince, çocuklar sanal ortamdan kurtulup becerilerini keşfetme imkânına kavuşuyor…   Bayrampaşa Kaymakamlığı, Bayrampaşa Belediyesi, İlçe Milli E...
EMOJİLE

Bayrampaşa’da kurumlar el ele verince, çocuklar sanal ortamdan kurtulup becerilerini keşfetme imkânına kavuşuyor…
 
Bayrampaşa Kaymakamlığı, Bayrampaşa Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün öncülük ettiği proje yapılan protokolle hayata geçiriliyor.
 
YAŞLI TEYZE VE AMCALAR ÇOCUKLARA EĞİTİM VERİYOR
 
Erkek öğrenciler basit elektrikli aletlerin tamiri, ahşap süsleme, metal tesviye tamir işleri çerçevesinde; pense, çekiç, testere v.b. aletleri kullanma becerisini bu işlerle hayatını geçirmiş yaşlı amcalar ve teyzeler yoluyla öğrenecekler, yeteneklerini de keşfetmiş olacaklar.
          
Kız öğrenciler Bilgi Merkezi sınıf ve mutfağında pasta, yemek pişirme, sökük dikme, teğel yapma, elişi örme vb. becerileri kazanmak için çalışacaklar.
 
Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner ise yaz okulu ile ilgili olarak, veliler tarafından ilgiyle karşılanan projenin, çocukları sanal alemden uzaklaştırıp kendilerine keşfetme açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Kurs sonunda başarı belgesi verilecek öğrencilerin o günkü kazanımlarının gelecek için ufuk açıcı olacağını belirten Aydıner; bu çalışmanın ülke çapında bir örnek olacağının altını çizdi.
 
Yaz okulu açılış programı bugün saat 17.00’de Bayrampaşa Bilgi Merkezi’nde (İsmet paşa Mah. İsmet Paşa parkı içerisi  -Kiler hipermarket karşısı) gerçekleştirilecek.