En İlginç Kasaba İsmi: HızÖldürür

Dünya Hali
Değişikliğin amacı, yol güvenliğine dikkat çekmek. Ülkenin Victoria eyaletinin Ulaşım ve Kaza Komisyonu tarafından öne sürülen fikir, kısa süre içerisinde Speed kasabasının 45 sakini tarafından da kab...
EMOJİLE

Değişikliğin amacı, yol güvenliğine dikkat çekmek. Ülkenin Victoria eyaletinin Ulaşım ve Kaza Komisyonu tarafından öne sürülen fikir, kısa süre içerisinde Speed kasabasının 45 sakini tarafından da kabul gördü. Kasaba sakinleri, isim değişikliğinin sürücüleri özellikle de ülkenin kırsal kesimlerindeki yollarda yavaş gitmeye ikna etmesini umuyor.

Hedef, uluslararası ilgi

Kampanyayı büyük bir heyecanla sahiplenen kasaba sakinleri, kendi videolarını da çekti. Video, şimdiden sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta büyük ilgi görüyor. Bir kasaba sakini ise, kampanya süresince adını değiştirmeye karar verdi. Phil Down isimli çiftçi, adını bir ay boyunca Phil Slow Down olarak değiştirecek, böylece ismi Phil Yavaşla anlamına gelecek.

Kampanyanın başka ülkelerde de yürütülmesi hedefleniyor. Victoria eyaletinin yol güvenliği yetkilileri, şimdiden Amerika Birleşik Devletleri’nde adı Speed olan beş kasaba tespit etmiş durumda. Yetkililer, bu kasabaların da benzer isim değişikliği kampanyaları yapmasını umuyor.

BBC

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme