Dünya Hali

En Çok İbadeti Merak Ediyoruz!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu istatistiklerine göre, vatandaşların taleplerinin daha kolay iletilebilmesi ve sorulara daha kısa sürede cevap verilmesi amacıyla oluşturulan ”Dini Sorular Bilgi Sistemi”ne, günde ortalama 131..

En Çok İbadeti Merak Ediyoruz!

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu istatistiklerine göre, vatandaşların taleplerinin daha kolay iletilebilmesi ve sorulara daha kısa sürede cevap verilmesi amacıyla oluşturulan ”Dini Sorular Bilgi Sistemi”ne, günde ortalama 131 soru ulaşıyor.

Din işleri Yüksek Kurulu’na geçtiğimiz yıl e-posta yoluyla ”Dini Sorular Bilgi Sistemi’nden yöneltilen sorular arasında ”ibadet” konusu, 20 bin 216 soruyla ilk sırada yer aldı.

Vatandaşların merak ettiği diğer konu başlıkları arasında ise 10 bin 112 soru ile ”helal ve haramlar” ikinci sırada yer alırken, bunu 6 bin 288 soru ile ”aile hayatı”, 3 bin 990 soruyla ”inanç”, 3 bin 685 soruyla ”ticari hayat”, 1119 soruyla ”dinler ve mezhepler” konuları takip etti. Dini Sorular Bilgi Sistemi’ne gelen 2 bin 578 soru ise diğer farklı konuları içerdi.

Din İşleri Yüksek Kurulu, 2007 yılından bu yana e-posta yoluyla gelen soruları da cevaplıyor.

ahaber.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL