Dünya Hali

En Büyük Caminin Klima Sorunu Çözülüyor

İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kazancı’nın talimatlarıyla başvuruda bulunan şirket yetkilisi Bilgin Bayraktar, Seyhan Müftüsü Halil Uzun’u ziyaret ederek klima takılması için izin..

En Büyük Caminin Klima Sorunu Çözülüyor

İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kazancı’nın talimatlarıyla başvuruda bulunan şirket yetkilisi Bilgin Bayraktar, Seyhan Müftüsü Halil Uzun’u ziyaret ederek klima takılması için izin istediklerini bildirdi.

Müftü Halil Uzun ise Ramazan’da camilerin, teravih namazı kılan cemaatle adeta dolup taştığını belirterek, şunları kaydetti:

”Bölgemizin sıcak olması ve Ramazan’ın, yılın en sıcak ayına denk gelmesi cemaat üzerinde olumsuz etki yapıyor. Camilerimizin tamamında soğutucu ve klimalar bulunurken Sabancı ailesinin şehrimize kazandırdığı Ortadoğu’nun ve balkanların en büyük camisi unvanına sahip 20 bin cemaat kapasiteli Merkez Camimizde klimaların olmaması büyük bir eksiklikti.”

Müftü Uzun, camiler Allah’ın evleri olduğuna dikkati çekerek, ”Kim Allah’a, dinine ve evine hizmet ederse Allah da onun işlerini kolaylaştırır. Bu düşünceyle bu işe talip olan Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Kazancı Beye teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Holding yetkilisi Bilgin Bayraktar ise Sabancı Merkez Camisinin klimalarını taktırmak için izin almak üzere müftülüğü ziyaret ettiğini belirterek, çalışmalara en kısa sürede başlayacaklarını kaydetti.

AA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL