Dünya Hali

Emniyet Müdürü Şehit Edildi!

Konyaaltı İlçesi’ndeki bir akaryakıt istasyonunda tabancayla havaya ateş açan 50 yaşındaki Celal Gökçe, kendisini ikna etmeye çalışan İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan’ı ateş ederek vurdu. Emniyet Müdürü Gökcan, ambulansla götürüldüğü..

Emniyet Müdürü Şehit Edildi!

Konyaaltı İlçesi’ndeki bir akaryakıt istasyonunda tabancayla havaya ateş açan 50 yaşındaki Celal Gökçe, kendisini ikna etmeye çalışan İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan’ı ateş ederek vurdu. Emniyet Müdürü Gökcan, ambulansla götürüldüğü hastanede yaşamını yitirdi. Saldırgan Gökçe ise gözaltına alındı.

Konyaaltı’nın Liman bölgesindeki akaryakıt istasyonuna bugün saat 15.00 sıralarında 06 KYM 33 plakalı otomobil ile gelen Celal Gökçe, elindeki tabancayı gösterip istasyon görevlilerinden aracına yakıt doldurmalarını istedi. Görevlilerle bağırarak konuşan Gökçe, belinden çıkardığı tabancayla havaya rastgele ateş etmeye başladı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi ulaştı. Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan da ekiplerle birlikte olay yerine geldi. Gökcan, Celal Gökçe ile konuşarak, teslim olması konusunda ikna etmeye çalıştı. İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan, sigara ikram ettiği Gökçe’ye doğru yaklaştı. Bu sırada polis müdürünü rehin almaya çalışan saldırgan ile müdahale eden polis memurları arasında arbede çıktı. Çıkan arbedede Gökçe’nin elindeki tabancanın ateş alması sonucu Emniyet Müdürü Uğur Gökcan yaralandı. Olay yerine gelen ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götürülen Emniyet Müdürü Uğur Gökcan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Saldırgan Celal Gökçe ise gözaltına alındı.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, hastaneye gelerek konuyla ilgili bilgi aldı.

ŞEHİT OLAN EMNİYET MÜDÜRÜNÜN ÖZGEÇMİŞİ
Antalya’da şehit olan 3’üncü Sınıf Emniyet Müdürü Uğur Gökcan, 9 Haziran 1971 tarihinde Kütahya’da doğdu. Polis memuru eşi Gülhan Gökcan ile olan evliliğinden Gizem ve Gökalp adlı iki çocuğu bulunan Uğur Gökcan 1993 yılında mesleğe başladı. Sırasıyla Balıkesir, Siirt, İzmir, Eskişehir ve Mardin’de görev yaptı. Antalya’ya 2007 yılında atanan Gökcan, Asayiş Şube Müdür Yardımcısı olarak çalıştı, ardından Konyaaltı İlçe Emiyet Müdürü oldu.
 

haber7.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL