Elhamdülillah Kemalist değilim

Dünya Hali
A Haber’de yayınlanan "Bi Sormak Lazım" adlı programa konuk olan Tarihçi Yazar Kadir Mısıroğlu canlı yayında kendisine sorulan bir soru karşısında çılgına döndü. ‘Kadir Mısıroğlu...
EMOJİLE

A Haber’de yayınlanan "Bi Sormak Lazım" adlı programa konuk olan Tarihçi Yazar Kadir Mısıroğlu canlı yayında kendisine sorulan bir soru karşısında çılgına döndü.

‘Kadir Mısıroğlu taktığı fesle, Yalçın Küçük’ün muhafazakar mütedeyyin taraftaki kesimin temsilcisi mi?’ Sorusu Kadir Mısıroğlu’nu çileden çıkardı.

"KEMALİST DEĞİLİM, OLMAYA DA MECBUR DEĞİLİM"
O soruya okuduğu bir beyitle cevap veren Mısıroğlu, "Ben benim. Kimseye benzeme hevesim de yok. Buna ihtiyacım da yok. O adam şimdi hapiste olduğu için onun hakkında bir şey söylemek istemem" dedi. "Ben fesi Kemalist olmadığıma dair bir tabela makamında taşıyorum. Ben Kemalist değilim.
Olmaya da mecbur değilim" diyen Kadir Mısıroğlu, Bunun manası budur. Bunu burada sizin vasıtanızla ilan edeyim. Hatta buna Elhamdülillah da derim çünkü; Kemalizim Kemal Paşa’yı putlaştıran bir harekatın adıdır bana göre" şeklinde konuştu.

Haber 7
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme