Dünya Hali

Egemen Bağış Bayrampaşa’da

Egemen Bağış açılışta yaptığı konuşmada, sözlerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini söyleyerek başladı. Allah’ın herkese 60 yaş sonrasını, ikinci baharı nasip etmesini isteyen Bağış, ”İnşallah bizler de ikinci baharı..

Egemen Bağış Bayrampaşa’da

Egemen Bağış açılışta yaptığı konuşmada, sözlerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini söyleyerek başladı. Allah’ın herkese 60 yaş sonrasını, ikinci baharı nasip etmesini isteyen Bağış, ”İnşallah bizler de ikinci baharı tavla oynayarak, dostlarımızla muhabbet ederek yaşarız. Böyle bir imkanı bizlere kazandırdığı için Bayrampaşa belediyemizi kutluyorum” dedi.

Türkiye’nin de 9 yıldır ikinci baharı yaşadığını ifade eden Bağış, Türkiye’de huzur ortamını, kardeşlik ortamını, vatandaşın, milletin devletiyle barışık olduğu günleri yaşadıklarını dile getirdi.
Yaşlıların Türkiye’nin kültüründe ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Bağış, ”Biz siyaset anlayışımızda da yaşlılarımızı sadece yaşlarında dolayı değil tecrübelerinden ve birikimlerinde dolayı hep ön sırada tutmaya çalıştık. Yaşlılarımızın devletin imkanların en fazla yararlanabildikleri dönemi yaşatmaya başladık” dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de 60 yaş üzeri yaşlıların her gün dinlenebileceği lokalin Bayrampaşa’ya hayırlı olmasını diledi.

Bakan Bağış, konuşmaların ardından gerçekleştirilen kurdele kesiminin ardından Lokal’de ama Ercan Yaseminseven’in gitar eşliğinde seslendirdiği ”ikinci Bahar”, ”Erzurum Çarşı Pazar” gibi türkü ve şarkıları dinledi. Bakan Bağış, ”Erzurum Çarşı Pazar” türküsü çalınırken ara ara sessiz bir şekilde eşlik etti.

Bakan Bağış, daha sonra Bayrampaşa Belediyesi Fatih Parkı Sosyal tesislerinin açılışını gerçekleştirdi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ”Türkiye’de bulanık suda balık avlamaya alışmış zihniyetlerin Türkiye’nin içine girdiği bu şeffaf, saygın dönemden rahatsız olduklarını görüyoruz. Kardeşi kardeşe kırdırabilmek için bir takım çabalar içine girdiklerine şahit oluyoruz ama biz inadına demokrasi, inadına şeffaflık, inadına kardeşlik diyerek bütün bu fitne oyunlarını bozma noktasında Allah’ın izniyle kararlıyız” dedi.

Bağış, Bayrampaşa Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından Bayrampaşa’daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve işadamlarının bulunduğu toplantıya katıldı.
Toplantında bir konuşma yapan Bağış, Bayrampaşa’nın Türkiye’nin Balkanlar’a, Avrupa’ya açılan önemli bir ilçesi olduğunu, Bayrampaşa’nın Avrupa’nın, dünyanın bütün zenginliklerini içerisinde barındırdığını söyledi.

Türkiye’de eskiden Bayrampaşa deyince insanların aklına cezaevenin geldiğini ifade eden Bağış, şimdi modanın en öncü ilçelerinden birinin akla geldiğini vurguladı.
Türkiye’nin bugün farklı bir noktaya geldiğini, çünkü Türkiye’nin derdiyle dertlenen bir anlayış olduğunu belirten Bağış, ”Atila Başkanım (Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner) sabahlara kadar milletle birlikte, milletin derdiyle dertleniyorlar milletin kederini paylaşarak azaltıyorlar mutluluğunu paylaşarak çoğaltıyorlar. şimdi muhalefet de meyhanelerde sabahladığını genel başkanın azından itiraf ediyor. Allah korusun iktidara gelseler Bakanlar Kurulunu meyhanelerde toplayacaklar” dedi.

Egemen Bağış, bu milletin emaneti hep sahibine, işi bilene teslim ettiğini, kendilerinin de şairin dediği gibi zifri karanlıkta, ak sütün içindeki ak kılı ayırt edecek hassasiyetle titizlikle bu ülkenin çıkarlarını gözetmeye çalıştıklarını kaydetti.

Türkiye’nin önünün açık olduğunu söyleyen Bağış, ”Türkiye kararlı, bilinçli bir gençlikle, iyi bir eğitimle, doğru yönetimle, 2023 yılına gelmeden Atatürk’ün hayallerini gerçekleştirmiş ve muassır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmış, dünyanın güçlü 10 ülkesinden biri olacaktır. Yeter ki kendi içimize fitnenin, nifakın girmesine izin vermeyelim. Türkiye’de bulanık suda balık avlamaya alışmış zihniyetlerin Türkiye’nin içine girdiği bu şeffaf saygın dönemden rahatsız olduklarını görüyoruz. Kardeşi kardeşe kırdırabilmek için bir takım çabalar içine girdiklerine şahit oluyoruz ama biz inadına demokrasi, inadına şeffaflık, inadına kardeşlik diyerek bütün bu fitne oyunlarını bozma noktasında da Allah’ın izniyle kararlıyız” şeklinde konuştu.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ”Milletle iç içe yaşayan bir siyasi hareketin temsilcileriyiz. Bizim partimizde diğer partilerde olduğu gibi meyhanede sabahlayan siyasiler yok” dedi.

Bağış, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’i Bayrampaya Belediye Başkanlığındaki makamında ziyaret etti. Bakan Bağış, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, milletle iç içe yaşayan bir siyasi hareketin temsilcileri olduklarını belirterek, ”Diğer partilerde olduğu gibi meyhanede sabahlayan siyasiler yok bizim partimizde. Vatandaşla da ayrı bir bağ kuruyoruz. Vatandaşımız da bunun farkında. Bunun çok şükür karşılığını da veriyor” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi’nin son yıllarda Türkiye’nin Balkanlar’a açılan kapısı olduğunun artık herkes tarafından kabul edildiğini dile getiren Bağış, şunları kaydetti:

”Türkiye’nin AB yolunda, sizlerden aldığımız güçlü biz de daha ileriye inşallah gidiyoruz. Sizlerden aldığımız güçle haddini bilmeyenlere hadlerini bildirebiliyoruz, o dik duruşu ortaya koyabiliyoruz. Çok şükür arkamızda Kapı gibi duran bir Başbakanımız var. Bayrampaşa’yı, İstanbul’u çok seven bir Başbakanımız var. Buradaki işbirliğimizi çok önemsiyoruz. AB standartlarında bir belediyecilik hizmeti veriyor olmanızı gözlemlemekle de Türkiye’nin geleceği açısından bize umut veriyor. Eğer Bayrampaşa’da bu iş olabiliyorsa Kadıköy’de niye olmasın? Bakırköy’de niye olmasın? Oralarda maalesef arzuladığımız standartlarda belediyecilik bu günlerde verilemiyor. Ama eninde sonunda verilecektir. Türkiye’nin hijyen standartları yükselirken oralarda ilçelerin köye dönüşmesi bizim ağırımıza gidiyor. Onlara da inşallah hep birlikte yardımcı olacağız, onlara da işin doğrusunu göstereceğiz.”

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Aydıner, ”Bakanımız hakikaten bir değer. Başbakanımızın ülkemize, Türk siyasi hayatına kazandırdığı ender isimlerden bir tanesi. Türk siyasi hayatı sayın Bakanımızla beraber çok büyük merhale kat edecektir” dedi. Egemen Bağış’ın şeref defterine yazdığı yazıyı da okuyan Aydıner, Bakan Bağış’a hediye takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL