Dünya Hali

Dursun Çiçek’e Cenaze İzni Çıkmadı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada çapraz sorgusu yapılan tutuksuz sanık Meryem Kurşun, hak etmediği bir şekilde suçlandığını, hiçbir örgüte üye olmadığını söyledi. Kurşun, bir dönem yöneticiliğini yaptığı ”irtica.org” sitesinde..

Dursun Çiçek’e Cenaze İzni Çıkmadı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada çapraz sorgusu yapılan tutuksuz sanık Meryem Kurşun, hak etmediği bir şekilde suçlandığını, hiçbir örgüte üye olmadığını söyledi.

Kurşun, bir dönem yöneticiliğini yaptığı ”irtica.org” sitesinde türbanla ilgili bir şey yazmadığını ifade ederek, ”Ben türban yasağına da karşıyım. Üniversite arkadaşım türbanlı olduğu için sınavdan çıkarıldı. Biz de onunla beraber üzüldük” dedi.

Kurşun’un çapraz sorgusunun tamamlanmasının ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, sanıklardan Dursun Çiçek’in, ağır hasta olan annesini ziyaret edebilmek için izin talebinde bulunduğunu söyledi.

Mahkeme heyeti, Çiçek’in talebinin yasal mevzuata uygun olmadığını belirterek reddetti.

Duruşma, 13 Şubat Pazartesi gününe ertelendi.

Bu arada, Dursun Çiçek’in tutuklu olarak yargılandığı ”Balyoz Planı” davasına bakan İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi de Çiçek’in annesini ziyaret etmek için izin talebini aynı gerekçeyle reddetmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL