Dünya Hali

Dünyanın İkinci Büyük Karnavalı Başladı

İngiltere’de dünyanın ikinci büyük karnavalı " Notting Hill " başladı. Londra sokakları renkli görüntülere sahne olurken, alınan üst düzey güvenlik önlemleri dikkati çekiyor. İngiltere’de 1964 yılından bu yana kutlanan Notting..

Dünyanın İkinci Büyük Karnavalı Başladı

İngiltere’de dünyanın ikinci büyük karnavalı " Notting Hill " başladı. Londra sokakları renkli görüntülere sahne olurken, alınan üst düzey güvenlik önlemleri dikkati çekiyor.

İngiltere’de 1964 yılından bu yana kutlanan Notting Hill Karnavalı renkli görüntülerle başladı.
 
Festivalin geleneksel açılış etkinliği olan çocuk günü kutlamasına yüzlerce çocuk ve genç katıldı.
Nothing Hill karnavalı Rio karnavalından sonra dünyanın en büyük ikinci sokak festivali.

Karayiplere özgü müzik, yemek ve danslarla yapılan sokak şovlarında Londra’nın Notting Hill bölgesindeki sokaklar her yıl 1 milyondan fazla kişiyi ağırlıyor.

2 gün sürecek karnavalda, ay başında İngiltere’de yaşanan yağmalama olayları dolayısıyla üst düzey güvenlik önlemleri alınıyor.

Kraliyet düğününden daha fazla güvenlik önleminin alındığı Londra sokaklarında 20 binden fazla polis görev yapıyor.

Afro-Karayip toplumunun kültür ve geleneklerini kutladığı festival, 19’uncu yüzyıla uzanan geçmişinde kölelik ve köle ticaretinin yasaklanmasını kutlamak amacıyla başladı.

Kölelikleri sırasında hiç bir kutlama yapmalarına izin verilmeyen toplum, köleliğin kaldırılmasını büyük bir gelenek haline dönüşen karnavallarla kutlamaya başladı.

Trt.net.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL