Dünyanın En İyimser Gazetesi

Dünya Hali
Bir düşünsenize sabah gazete alıyorsunuz ve bu gazeteyi açtığınızda sadece iyi haberler var. Böyle gazete olur mu demeyin? Çünkü Amerika‘da var. Üstelikte bu gazeteye ilgi büyük. ABD’nin g...
EMOJİLE

Bir düşünsenize sabah gazete alıyorsunuz ve bu gazeteyi açtığınızda sadece iyi haberler var. Böyle gazete olur mu demeyin? Çünkü Amerika‘da var. Üstelikte bu gazeteye ilgi büyük.

ABD’nin güneyindeki Florida‘da yaşayan 12 yaşındaki Kanadalı çocuk, ”genel yayın yönetmenliğini” yaptığı gazetesinde sadece iyi haberlere yer veriyor.

Kendini gazeteci çırağı olarak tanıtan Maw Jones’un internetteki ”Weekend News Today” isimli haber sitesinde, ”İyilik, henüz ulaşılmamış bir hedef” yazıyor.

Gazetesinde sadece iyi haberlere yer veren Jones’un sitesine, şimdiden günde 5 bin kişi giriyor. Dünyanın dört bir yanından insanlarla bir redaksiyon ekibi kuran çırak gazeteci, ”Bir insanın yavaş yavaş dünyada gerçekten farklılık yaratabileceğine inanıyorum. Gazeteci olunca insanın o kadar çok fırsatı oluyor ki. Şimdiden başlamak istiyorum, bir şeyleri birilerinden önce yapmayı seviyorum” diyor.

İnternetten gazetecilikle ilgili dersleri takip eden Jones’un şimdilik reklam geliri yok. Sarah Palin‘in istifası ya da Kuzey Kore’de gözaltına alınan ve serbest bırakılan Amerikalı gazeteciler gibi güncel konularla ilgilenen Jones, günün birinde televizyon muhabiri olmak istiyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme