Dünyanın En İnce Evinde Yaşayacak

Dünya Hali
2009 yılında Polonyalı tasarımcı Jakub Szczesny, özgün bir mimari proje olarak Varşova’da bulunan iki bina arasında inşa edilmek üzere daracık bir ev tasarladı. Chlodna 22 ve Zelazna 74 binaları...
EMOJİLE

2009 yılında Polonyalı tasarımcı Jakub Szczesny, özgün bir mimari proje olarak Varşova’da bulunan iki bina arasında inşa edilmek üzere daracık bir ev tasarladı.

Chlodna 22 ve Zelazna 74 binaları arasında inşa edilecek ve başlangıçta "imkansız ev" olarak isimlendirdiği evin dışarıdan genişliği 152 cm iken iç genişliği 72 cm ile 133 cm arasında değişiyor. Ev, toplamda 14,5 metrakare.

Sabitfikir.com’un haberine göre içerisi sanatçılar için yaratıcı bir çalışma ortamı olarak tasarlanan bu ev, önümüzdeki aylarda anne ve babasının tanıştığı şehir olan Varşova’da bir süre yaşamak istediğini söyleyen İsrailli yazar Edgar Keret’in evi olacak.

Projeye Keret ile başlamayı istediğini söyleyen Szczesny’nin tasarladığı ev, yazarın kullanmadığı zamanlarda Varşova’da konaklamak isteyen diğer sanatçılara da açılacak. "Ev" şehrin imar yasalarının gerektirdiği ebatların çok altında olduğu için bir sanat projesi olarak ruhsatlandırılmaya çalışılıyor.

ahaber.com