Dünyanın En Geniş Ailesi

Dünya Hali
Hindistan’ın Mizoram eyaletindeki Baktawng köyünde yaşayan Ziona Chana, 181 kişilik ailesiyle 4 katlı ve 100 odalı bir evde yaşıyor.   İstediği kadar kadınla evlenmeye izin veren Chana mezh...
EMOJİLE

Hindistan’ın Mizoram eyaletindeki Baktawng köyünde yaşayan Ziona Chana, 181 kişilik ailesiyle 4 katlı ve 100 odalı bir evde yaşıyor.

 

İstediği kadar kadınla evlenmeye izin veren Chana mezhebinin lideri olan Chana, bir yıl içinde 10 kez evlenerek kendi içinde ayrı bir rekorun da sahibi.

 

Hürriyet gazetesinde yer alan haberde; en son geçen sene evlenen marangoz, "Dünyanın en büyük ailesinin babası, 39 kadının kocası olarak kendimi şanslı bir adam olarak düşünüyorum. Tanrı’nın özel çocuğu gibiyim" dedi.

 

Ziona’nın eşleri de durumdan memnun. Rinkimi isimli eşi, "O köyün en yakışıklısı. Ona hürmet ve hizmet etmek Tanrı’ya hizmet gibi" diye konuştu; Huntharnghanki isimli diğer eşi ise, ailede herkesin iyi geçindiğini, karşılıklı sevgi ve saygının olduğunu söyledi.

 

YATAK ODASI NÖBETLEŞE

Evde disiplin çok önemli. En yaşlı eş Zathiangi her şeyi organize ediyor. Genç eşler Ziona’nın odasının yakınındaki odalarda kalıyor, yaşlıların odaları daha uzakta. Kadınlar nöbetleşe Ziona’nın odalarına gidiyor.

 

Evde, akşam yemeğinde 30 tavuk, 100 kilo pirinç pişiriliyor, 60 kilo patates soyuluyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme