Dünya Rekorunu Kırabilecek mi?

Dünya Hali
Türkiye’nin en uzun pistine sahip GAP Havaalanı‘nda sürat rekoru kırmaya hazırlanan Şentürk, günde 9 saat çalışarak 2 Nisan’da rekor denemesini gerçekleştirmeyi planladığını belirtti...
EMOJİLE

Türkiye’nin en uzun pistine sahip GAP Havaalanı‘nda sürat rekoru kırmaya hazırlanan Şentürk, günde 9 saat çalışarak 2 Nisan’da rekor denemesini gerçekleştirmeyi planladığını belirtti.

Rekor denemesi projesinin başkanlığını yürüttüğü Dünya Engelliler Vakfı‘na ait olduğunu ifade eden Şentürk, şöyle devam etti:

”2 Nisan’da da bu rekoru kırmayı ümit ediyoruz. Hedefimiz Türkiye’deki engellilerin de neler yapabileceğini dünyaya duyurmaktır. Amacımız bir oyun değildir, bunun için de sosyal bir mesaj vardır. Onu vermek istiyoruz. Engellilerin sokağa çıkması, hayata atılması, ailelerin yavrularını sokağa çıkarabilmesi, her şeyi anlatabilmesi için biz bu riski göze alıyoruz. Bizim için çok anlamlı bir çalışma. Herkes buna mutlaka o gözle baksın.”

Basın mensuplarına ”Tek rakibim Türk Hava Yolları” diyerek şaka yapan Şentürk, ”Onunla yarışmasak iyi olur” şeklinde espri yaptı.

Bir gazetecinin bu deneme fikrinin nasıl oluştuğunu sorması üzerine Şentürk, şöyle konuştu:

”3 buçuk yıl önce Güney Afrikalı bir engellinin, daha sonra bir İngiliz engellinin bunu yaptığını okudum. Dedik ki, bir Afrikalı yapar, bir İngiliz yapar da Türk yapamaz mı? Ve dünyanın en hızlı körü Türk olsun istedik. Şimdi onu deniyoruz. 286 kilometrelik hız olan dünya rekorunu, 300 olarak geçmeyi hedefliyoruz. Buna inandığım için buradayım.”

22 kişilik bir ekiple yapılan hazırlıklar, 2 Nisan’da tamamlanarak İngiltere’den gelecek Guinness Rekorlar Kitabı‘ndan bir heyetin gözetiminde rekor denemesinin gerçekleştirilmesi planlanıyor.