Dünya Örgü Örme Rekoru Kırdılar!

Dünya Hali
Sultangazi Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte kadınlar, dünya örgü örme rekoru kırdı. 151 kadının katıldığı yarışmada hanımlar kendilerine verilen ip ve şişlerle kıyasıya rekabet etti. S...
EMOJİLE

Sultangazi Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikte kadınlar, dünya örgü örme rekoru kırdı. 151 kadının katıldığı yarışmada hanımlar kendilerine verilen ip ve şişlerle kıyasıya rekabet etti.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay yaptıkları çalışmayla Anadolu’dan İstanbul’a huzur getirildiğini söyledi. Cahit Altunay, “Sultangazi sizlerin sayesinde yepyeni bir kültürel faaliyete vesile oldu. Ördüğünüz bereler Sultangazi Belediyesi Elden Ele Yardım Çarşısında ihtiyacı olan çocuklara dağıtılacak. Buradan emeği geçen herkese özellikle kadınlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Jüri üyesi Prof. Dr. Orhan Kural, kırılan rekorun Guinness rekorlar denemesiyle alakası olmadığını vurgulayarak birincileri açıkladı. Kural sözlerine şöyle devam etti: Bütün psikologlar, erkekler dahil herkese örgü örülmesi gerektiğini söylüyor. Bunu ayıp olarak değil tedavi amaçlı bakmaları lazım. İnsanlar televizyon karşısında bomboş durmak yerine örgü örmeli. Çünkü örgü örmek çok sağlıklı bir etkinliktir” dedi.

Kimsesiz çocuklar için yapılan yarışmada Hatice Ustaşahin birinci Nurcan Kaya ikinci ve Kudret Yağmur ise üçüncü oldu. Yabancısı olmadıkları bir konuda yarıştıklarını söyleyen hanımlar değişik ve güzel bir gün yaşadıklarını söylediler ve bu günü düzenleyen Sultangazi Belediyesine teşekkür ettiler. Yarışmanın birincisine halı, ikincisine tencere seti, üçüncüsüne MP3 çalar, 10 bayana da güzellik merkezinde bakım hediye edildi. Sultangazili hanımlar rekorun ardından düzenlenen müzik ve eğlence programıyla kadınlar gününü kutladılar.

İHA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme