Dünya Hali

“Dumansız Hava Sahası” İhlaline Ceza Yağdı

Ankara Valiliği, sigara denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Buna göre il sağlık, eğitim, jandarma, emniyet ve belediye personelinin yaptığı denetimlerde, bu yılın ilk 9 ayında kamu, özel iş yerleriyle toplu taşıma araçlarında..

“Dumansız Hava Sahası” İhlaline Ceza Yağdı

Ankara Valiliği, sigara denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Buna göre il sağlık, eğitim, jandarma, emniyet ve belediye personelinin yaptığı denetimlerde, bu yılın ilk 9 ayında kamu, özel iş yerleriyle toplu taşıma araçlarında 79 bin 163 denetim gerçekleştirildi.

Denetlenen yerlerden bin 97 iş yerine cezai işlem tutanağı tutuldu. 4 bin 207 sayılı kanun hükümlerine muhalefetten ise 2 milyon 140 bin 272 TL para cezası uygulandı.

"171 Sigara Bırakma Hattı"na Başvuranların Sayısı Arttı

Valilik ayrıca, İl Sağlık Müdürlüğü’ne ve 171 Sigara Bırakma Hattı’na yapılan başvurularda, sigarayı bırakma taleplerinde artış görüldüğünü dile getirdi. Valilik, sigara bırakma poliklinikleri sayısının artırıldığını, tütün ve tütün ürünü kullanan ve bırakmak isteyen vatandaşların buralara başvurmasını istedi.

Ankara Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 4207 sayılı kanun hükümleri ile Ulusal Tütün Kontrol Programı Uygulamaları’na göre, Ankara’da kişileri ve gelecek nesilleri tütün ürünlerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından koruyucu tertip ve tedbirlerin alınmasıyla Ankara’da herkesin temiz hava soluyabilmesine esas olmak üzere denetim faaliyetlerinin aralıksız olarak sürdürüldüğü belirtildi.

460 Denetim Elemanı İşbaşında

Valilik açıklamasında, Vali Yardımcısı Mehmet Oduncu koordinasyonunda İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve belediyelerdeki personelin katılımı ile 25 ilçede toplam 460 denetim elemanından oluşturulan il ve ilçe denetim ekiplerinin kontrol faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğü vurgulandı.

Trt.net.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL