Dünya Hali

Döviz Kredisi Borçlularına Kötü Haber

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin soru önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2008 krizi öncesinde döviz kredisi kullanan kredi borçlularına, kredi kartı borçlularına tanınmış olan yeniden yapılandırma benzeri bir yasal..

Döviz Kredisi Borçlularına Kötü Haber

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin soru önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 2008 krizi öncesinde döviz kredisi kullanan kredi borçlularına, kredi kartı borçlularına tanınmış olan yeniden yapılandırma benzeri bir yasal düzenleme getirilmesi hususuna yönelik bir çalışmanın olmadığını bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin soru önergesini Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Tevfik Bilgin’in bilgi notuyla yanıtladı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, şöyle dedi:

“Halihazırda 2008 krizi öncesinde döviz kredisi kullanan ve kriz nedeniyle Türk Lirasının değerinde meydana gelen düşüş sonucu toplam borç miktarında azalma ortaya çıkmayan kredi borçlularına, kredi kartı borçlularına tanınmış olan yeniden yapılandırma benzeri bir yasal düzenlemenin getirilmesi hususuna yönelik kurumumuzca yürütülmekte olan bir çalışma bulunmamaktadır.”

ANKA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL