Dünya Hali

Doğuda Köy Yolları Ulaşıma Kapandı

Karayolları Çaldıran Bakımevi Ekip Şefi İshak Gök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan yoğun kar yağışı, tipi ve fırtına nedeniyle Doğubayazıt-Van karayolunun ulaşıma kapandığını söyledi. Tendürek Dağı mevkisinde çok..

Doğuda Köy Yolları Ulaşıma Kapandı

Karayolları Çaldıran Bakımevi Ekip Şefi İshak Gök, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede etkili olan yoğun kar yağışı, tipi ve fırtına nedeniyle Doğubayazıt-Van karayolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Tendürek Dağı mevkisinde çok sayıda aracın mahsur kaldığını dile getiren Gök, şöyle konuştu:

”Biri yolcu otobüsü, 3’ü yolcu minibüsü ile tır ve otomobillerin de bulunduğu yaklaşık 40 araç yolda mahsur kaldı. Ekiplerimiz bölgede karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mahsur kalan iki yolcu minibüsünü, yaklaşık iki saat süren karla mücadele çalışması sonucu kurtardık. Diğer araçların da kurtarılması için çalışmalarımız devam ediyor.”

Bölgede karla mücadele çalışmalarının güçlükle yürütüldüğünü dile getiren Gök, üç ekiple karla mücadele çalışması yaptıklarını ifade ederek, yoğun kar yağışı ve tipinin çalışmaları olumsuz etkilediğini belirtti.

Bu arada, kar yağışı ve tipi nedeniyle Hınıs-Karaçoban-Karagöz karayolunun da ulaşıma kapandığı bildirildi.

Karayolları 123. Şube Şefi Fuat Öztürk de Ağrı-Doğubayazıt karayolunun 10. kilometresinde yola zincirsiz çıkan iki tırın yoldan kayması sonucu yolun bir şeridinin trafiğe kapandığını söyledi.

Ancak yolun açık olan bölümünün dar olması nedeniyle 8 tırın bölgede mahsur kaldığını ifade eden Öztürk, ”Yoldan çıkan tırların kaldırılması için bölgeye ekip gönderdik” dedi.

Tır sürücülerinden Serdar Özcan da yaklaşık 3 saattir yolda mahsur kaldıklarını belirtti.

AA

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL