Diskteki Büyük Sır!

Dünya Hali
Açık artırma sitesi Ebay’den alınan ikinci el bir sabit diskte, ABD’nin füze savunma sisteminin fırlatma prosedürlerine ilişkin hassas bilgilerin bulunduğu ortaya çıktı. Daily Telegraph...
EMOJİLE

Açık artırma sitesi Ebay’den alınan ikinci el bir sabit diskte, ABD’nin füze savunma sisteminin fırlatma prosedürlerine ilişkin hassas bilgilerin bulunduğu ortaya çıktı.

Daily Telegraph’ın haberine göre British Telecom’un sözcüsü, İngiltere, ABD, Almanya, Fransa ve Avustralya’da Ebay aracılığıyla alınan 300’den fazla sabit diskin büyük bir titizlikle incelendiğini, disklerin yüzde 34’ünde, birey ve firmalara ait özel bilgilere rastlandığını söyledi.

İncelemenin, BT’nin Güvenlik Araştırma Merkezi, Galler’deki Glamorgan Üniversitesi, Avustralya’daki Edith Cowan Üniversitesi ve ABD’deki Longwood Üniversitesinin işbirliğinde yapıldığını anlatan sözcü, banka hesap numaraları, sağlık bilgileri, firma bilgileri, kimlik kayıt numaraları dahil birçok özel bilginin bulunduğunu belirtti.

Daily Telegraph, en şaşırtıcı bilgiye, Irak’ta Scud füzelerinin vurulması için kullanılan karadan havaya savunma sistemine ilişkin fırlatma denemesinin ayrıntılarının bulunduğu bir sabit diskte rastlandığını, bu diskte ayrıca güvenlik politikalarına, bazı detaylı tesis projelerine ve füze savunma sisteminin mimarı olan Lockheed Martin firmasında çalışan bazı kişilerin sosyal güvenlik numaralarını da içeren özel bilgilerine rastlandığını kaydetti. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme